EMOS v zahraničí


Zboží firmy EMOS spol. s r.o. má své místo i v zahraničí, kam směřuje cca 30 % celkového obratu. Za účelem zkvalitnění kontaktů a dodávek zboží obchodním partnerům vznikly ve Slovenské republice, Polsku, Slovinsku a Maďarsku dceřiné společnosti.Nákup a výběr sortimentu je realizován v sídle společnosti v České republice. Zboží je přijímáno na Eurologistické centrum v Přerově, kde je prováděna důkladná vstupní kontrola. Následně je zboží převáženo do skladů dceřiných společností na základě jejich forecastů.


Cílem dalších exportních dodávek je Ukrajina, Litva, Chorvatsko, Srbsko a Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Rumunsko, Bulharsko a další země, kde směřuje cca 7 % celkového obratu.


Naše firma nabízí přes 1 300 aktivních položek zboží, přičemž 80 % z nich je prodáváno i do zahraničí.
 

 

 

EMOS je výhradním dovozcem značky GP Batteries a GP PowerBank do České republiky, Slovenské republiky a Maďarska. Ostatním zahraničním zákazníkům nabízíme baterie RAVER. Od roku 2012 se pak EMOS stal výhradním zastoupením i pro značku homexpert by Honeywell pro ČR, SR, HU a SI.


EMOS Slovensko


Na Slovensku byla společnost EMOS založena v roce 1993 jako společnost s ručením omezeným, pod názvem EMOS – elektro s.r.o.


Od svého vzniku prošla ale velmi dynamickým vývojem. Postupně totiž docházelo k rozšiřování portfolia nabízených produktů a také k posílení jejího materiálního i technického zázemí.  Od roku 2003 se společnost stala držitelem certifikátu systému řízení jakosti ISO 9001-2000, který i v současnosti stále zdokonaluje a rozvíjí. Významným milníkem byla změna obchodního jména na současný název EMOS SK, s.r.o., ke které došlo 1. ledna 2004, a to především z důvodu implementace jednotné obchodní a marketingové politiky v rámci seskupení EMOS (Česko, Slovensko, Polsko, Slovinsko, Maďarsko). Od začátku roku 2007 je firma EMOS SK, s.r.o. přímým dovozcem baterií, nabíječek a svítilen značky GP Batteries na slovenský trh.


Společnost EMOS SK si tak za dobu svého působení vybudovala stálé místo na trhu a stala se jedním z největších dodavatelů elektro příslušenství ve Slovenské republice. V současné době je distributorem značek EMOS, homexpert by Honeywell,  BENsat, Commax, NA-DE, Osram a již zmíněným přímým dovozcem značky GP Batteries.


 

 

 
Nabídka produktů na slovenský trh obsahuje více než 1 200 aktivních položek. Zákazníci v sortimentu naleznou baterie GP, nabíječky baterií, svítilny, žárovky, halogenové reflektory, prodlužovací přívody, zdroje, konektory, izolační pásky, pokojové termostaty, multimetry a zkoušečky, kabely a šňůry, VF techniku, satelitní a terestriální techniku, digitální budíky, digitální teploměry, digitální meteostanice, monitorovací techniku, videotelefony a domácí telefony, instalační materiál, domovní bezdrátové zvonky a mnohé další.


Na bezproblémovém chodu slovenské společnosti se podílí více než 50 zaměstnanců a obchodních zástupců, kteří se starají o spokojenost 1 500 aktivních zákazníků a obchodních partnerů. Distribuce v rámci Slovenské republiky je realizována prostřednictvím vlastních distribučních kanálů, obchodních zástupců a externích distribučních partnerů. Tímto způsobem je pokryto 100 % území Slovenska. Zboží distribuované společností EMOS SK se tak dostane na pulty velkoobchodů, maloobchodních prodejen, i regionálních a mezinárodních řetězců. V současné době patří mezi nejvýznamnější obchodní partnery řetězce Datart, Baumax, NAY- Elektrodom, Hornbach, GGTAS, Elektroworld, Euronics, PLANEO Elektro, K+B expert, Euronics TPD, Billa, CBA, Metro, Kaufland, Carrefour, Coop a další.

 

Dceřiná společnost - Slovenská republika


EMOS SK s.r.o., Hlinická 409/22, 014 01 Bytča
tel.: +421 041 55 23 154, fax: +421 041 55 23 153
e-mail: emos@emos.sk, web: www.emos.sk

 

GPS: 49.226705°N, 18.565655°E

 

 

 

EMOS Polsko

Na základě rostoucího zájmu o produkty společnosti EMOS ze strany polských odběratelů bylo koncem roku 2003 rozhodnuto o založení dceřiné společnosti v Polsku. V únoru roku 2004 tak vznikla společnost EMOS PL sp. z.o.o. se sídlem v Bielsku – Bialej.


Z počátku byl prodej směřován pouze na několik klíčových zákazníků, kteří měli s výrobky EMOS již dřívější zkušenosti. Obchodním cílem společnosti EMOS PL však byla popularizace značky u koncových zákazníků a rozšíření obchodní nabídky do mnohem většího počtu velkoobchodů na celém území Polska.


V souvislosti s tím došlo k rozdělení polského trhu na tři obchodní regiony (centrální, severovýchodní a jihozápadní) a pro lepší organizaci práce byly ve firmě vytvořeny tři nové samostatné sekce: obchodní, složená z obchodního ředitele a prodejních manažerů, logistická, kterou tvoří pracovníci odbytu a skladu, a sekce marketingu a propagace.


Takovéto členění firemních procesů umožnilo začít plnit základní cíl společnosti. A výsledky byly znát již velmi brzy. Koncem roku 2004 byla nabídka firmy EMOS směřována už i do menších velkoobchodů v celém Polsku a také do kamenných prodejen v přibližně stokilometrovém okolí sídla společnosti. Aby ale společnost EMOS PL zvládla trh obsloužit a všem obchodním partnerům vyhovět, bylo třeba maloobchodní prodej lépe zorganizovat a vytvořit nové pracovní pozice pro obchodní zástupce. Stále rostoucí počet zákazníků si ale vyžádal další změny. A nová pracovní místa proto vznikala i na oddělení odbytu a ve skladu. Díky těmto opatřením a úpravám pracovní doby se podařilo realizovat objednávky od zákazníků daleko efektivněji a rychleji, a to hned do následujícího pracovního dne.


Další roky činnosti společnosti EMOS PL lze charakterizovat pouze jediným slovem, a sice expanze. Ta se projevila růstem počtu zákazníků, zvyšováním podílu na trhu a posilováním pozice mezi konkurenty. Firma EMOS PL a také výrobky EMOS tak začaly neoddělitelně patřit na prodejní pulty v celém Polsku.


V současné době je společnost EMOS PL Sp. z.o.o. výhradním distributorem výrobků společnosti EMOS na polském trhu. K základním pilířům nabídky společnosti patří prodlužovací přívody, kabely a přívody, svítilny a žárovky. Sortiment doplňují také LCD výrobky, například budíky, teploměry a meteostanice, multimetry, termostaty, bezdrátové zvonky, a mnoho jiných výrobků, které lze hledat mezi sortimentem elektro. Součástí nabídky jsou také baterie, které firma prodává pod vlastní obchodní značkou RAVER.  A nechybí mezi nimi ani alkalické baterie a nabíjecí akumulátory. 
    

Dceřiná společnost – Polsko


EMOS PL sp. z o.o., ul. Galczyńskiego 6, 43-300 Bielsko-Biala
tel.: +48 33 816 92 42, fax: +48 33 816 92 40
e-mail: biuro@emos.pl, web: www.emos.pl


GPS: 49.80856°N, 19.050658°E

                                      

 

EMOS Maďarsko


Firma EMOS HU Kft. byla založena v roce 2009 jako poslední ze skupiny firem EMOS. Sídlí na předměstí Budapešti, v části Budaörs.


Přestože zboží značky EMOS již bylo do Maďarska  více než 10 let dodáváno prostřednictvím dovozců, podstatným důvodem k založení vlastní společnosti bylo získání exkluzivních práv na produkty GP pro maďarský trh. V současné době je tedy firma EMOS HU Kft. výhradním distributorem značky GP a dále pokračuje v obchodování s produkty EMOS na maďarském trhu. Dodává zboží do mezinárodních obchodních řetězců, do velkoobchodů a maloobchodních prodejen. V současné době zaměstnává osum pracovníků a pokrývá maďarské území prostřednictvím šesti obchodních zástupců.

 

Dceřiná společnost – Maďarsko


EMOS HU Kft., Szabadság út 117, 2040 Budaörs
tel.:+36 23 428 024, fax: +36 23 414 299
e-mail: emos@emos-hu.hu, web: www.emos-hu.hu

 

GPS: 47.459711°N, 18.946797°E

 

 

  

EMOS Slovinsko

 

Firma EMOS SI, d.o.o. začala působit jako distributor elektrozboží značek Ben Electronic, Commax a GP na slovinském trhu v roce 1998 pod původním jménem společnosti  Vemos d.o.o. se sídlem ve Velenje. Posléze firma přesídlila do městečka Gaberke u Šoštanje a po nastartování rozsáhlé restrukturalizace v roce 2004 do Celje.  V polovině roku 2004 došlo k přejmenování společnosti na EMOS SI, d.o.o., jako jediného právního nástupce společnosti Vemos d.o.o.


Na počátku roku 2005 se tak firma EMOS SI d.o.o. stala výhradním distributorem zboží značky EMOS na slovinském trhu. Podílí se také na obchodování se značkami GP Batteries a Raver, které v sortimentní skladbě zaujímají významné místo.


Přímé navázání na strukturu obchodní skupiny EMOS s hlavním sídlem v České republice a pobočkami také na Slovensku, Polsku, Maďarsku a s významnými obchodními partnery téměř ve všech státech střední a východní Evropy, umožnilo společnosti EMOS SI již bez dalších omezení využívat na jedné straně společnou obchodní politiku a mezinárodní obchodní zkušenosti a na straně druhé pak široké zázemí skupiny EMOS. Sem patří především neustálá snaha o optimální zbožovou strukturu, možnosti každodenního posuzování kvality nabízených výrobků značky EMOS a následný synergický efekt pro nákupní činnost a také společné mezinárodně koordinované marketingové projekty.


Vzhledem k mezinárodnímu rozměru obchodování skupiny EMOS je velice důležitým konkurenčním prvkem také tomu odpovídající logistická struktura uskupení, její možnosti a vysoká flexibilita. Ve snaze o zkvalitňování obsluhy našich zákazníků skupina EMOS upřednostňuje pro zajišťování bezproblémového průběhu všech zmiňovaných činností využívání nejmodernějších informačních technologií spojených do jednotného informačního systému v mezinárodní síti EMOS.


V současnosti se 8 spolupracovníků stará o spokojenost zákazníků ve všech regionech Slovinska. Základem obchodní strategie je spolupráce s co nejvyšším počtem lokálních B2B zákazníků.  Ti mohou nejlépe zajistit maximální spokojenost konečných spotřebitelů s výrobky EMOS. Dalším ohniskem obchodního zájmu je spolupráce s velkými obchodními řetězci. Dnes tedy hovoříme o téměř 500 aktivních prodejních místech zboží EMOS na území Slovinska.
 

Dceřiná společnost – Slovinsko


EMOS SI, d.o.o., Ločica ob Savinji 81, 3313 Polzela
tel.:+386 8 205 17 20, fax : + 386 8 205 17 22
e-mail: emos-si@emos-si.si, web: www.emos-si.si


GPS: 46.25779°N, 15.098157°E

 

 

 

 

© EMOS spol. s r.o., všechna práva vyhrazena.
Přidat stránku k oblíbeným.

GP bateries 1 GP bateries D testLogo Top rating