Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup
Úvod 3 tipy, aby vám baterie v mobilu vydržela co nejdéle

3 tipy, aby vám baterie v mobilu vydržela co nejdéle

16. 6. 2020

Konec dlouhému nabíjení

Kromě aplikací, kterými jsme si zahltili mobily, nám baterii „žere“ i samotné nabíjení. Věděli jste, že nabíjení vybitého telefonu na stoprocentní kapacitu je už v dnešní době neopodstatněné, ba naopak nevhodné?

Snažte se nabíjet po intervalech a klidně nabíjejte, i když baterie není úplně vybitá.

Baterie v telefonech už dávno nemají takovou strukturu a vlastnosti jako měly ty v našich prvních historických telefonech. Pokud nabíjíte mobil příliš dlouho, zkracujete baterii o další nabíjecí cykly. Když nabíjíte v kratších intervalech, budete mít k dispozici víc nabíjecích cyklů a baterie vám také vydrží déle nabitá. Zapomeňte na nabíjení přes noc. Nabití do plné kapacity baterie provádějte jen jednou měsíčně, zajistíte tak lepší kalibraci baterie.

GP Power Bank s kapacitou 3000 mAh hravě stačí na nabití mobilního telefonu. Je praktický, vejde se do každé tašky či kapsy. Samozřejmostí je LED indikátor stavu nabití power banku.

Externí nabíjení

Jak z předchozího vyplývá, pokud chceme, aby nám baterie vydržela déle, musíme ji častěji nabíjet a po kratší dobu. Ale lze to, i když je člověk v práci, na cestách nebo na večeři s přáteli? Dnes se už dá nabít telefon kdykoli a kdekoli, stačí mít po ruce power bank. Malou šikovnou věcičku, která slouží na nabíjení mobilů, tabletů, fotoaparátů a ostatních technických věciček, bez kterých se už dnes neumíme obejít.

U power banků je vhodné, aby měli funkci Cool Power. Znamená to, že se nepřehřívají, čímž zajišťují nižší ztrátu energie a déle vydrží.

Power bank je samozřejmě potřebné mít nabitý. Čím vyšší kapacita akumulátoru, tím větší šance, že vám déle vydrží a zvládne nabít například i notebook.

TIP: pokud jste často na cestách a nemáte powerbanku máme pro vás řešení v podobě držáku na mobil do auta s bezdrátovým nabíjením.

Obal pryč

Většina se snaží chránit svůj mobil před škrábanci a pády obalem. Ať už to jsou takzvané vaničky na mobil nebo zavírací obaly z různého materiálu, pamatujte, že při nabíjení telefonu je třeba obal raději odložit. Je to totiž další vrstva navíc, která brání baterii dýchat.

Trápí vás stále vybitý telefon i když děláte vše dobře? Pokud je starší, možná vás zaujme následující žebříček o nejlepších telefonech s dlouhou výdrží.