Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup
Úvod O nás

O nás

EMOS - děláme život jednodušší.

Naší vášní je elektřina! Baví nás vyvíjet, vyhledávat a dodávat takové elektro výrobky, které díky své optimální ceně a kvalitě pomáhají našim obchodním partnerům uspět na současném vysoce konkurenčním trhu. Koncentrujte se na rozvoj svého podnikáni, šetřete náklady a komplikované věci nechte na nás. Výborná skladová dostupnost výrobků, rychlá logistika a jednoduchá komunikace jsou naše hlavní zbraně.

 
 

Představujeme EMOS

Společnosti EMOS již více než 30 let nabízejí výrobky drobného domácího elektra, které jsou součástí života každého z nás.

 

Pod značkou EMOS naleznete zejména baterie, světelné zdroje a svítidla pro domácí i průmyslové použití, prodlužovací přívody, svítilny, antény, drobná elektronická zařízení - multimetry, zkoušečky, zvonky atd.

Od roku 1993 jsme výhradním distributorem produktů společnosti GP Batteries, jednoho z nejvýznamnějších výrobců spotřebních i nabíjecích baterií, nabíječek, powerbanek, ručních svítilen a čelovek.

Obchodní a logistické centrum holdingu EMOS je situované v České republice, městě Přerov a jeho rozloha přesahuje 16.000 m2.

Informace o koncernu EMOS naleznete zde.

 

EMOS ve světě

O kvalitě výrobků EMOS se přesvědčuje až 400mil konečných spotřebitelů.

 

EMOS spol. s r.o. společně se svými sesterskými společnosti na Slovensku, v Polsku, Slovinsku a Maďarsku dodávají své výrobky prostřednictvím sítě distributorů do 26 zemí Evropy k více než 400mil konečným spotřebitelům. V roce 2020 přesáhl konsolidovaný obrat holdingu EMOS 2,3 mld. CZK.

 

32 let
s Vámi

5
sesterských společností

26
exportních zemí

401
zaměstnanců

 

Střípky z historie

Historie holdingu EMOS se začala psát v roce 1991 v Přerově, v malém průmyslovém městě ležícím v České republice. Během své existence jsme prošli dynamickým vývojem.

 

Mateřskou společností skupiny EMOS je EMOS CZ Group a.s., která vlastní 100% podíly ve společnostech EMOS spol. s r.o., EMOS Depo CZ s.r.o., EMOS SK, EMOS PL, EMOS HU a EMOS SI. Holding EMOS umožňuje efektivnější řízení obchodní politiky napříč uskupením, centralizaci logistických procesů, využívaní synergie jednotného, centrálního nákupu a dovoluje těžit z kapitálové a ekonomické síly skupiny EMOS. V roce 2022 došlo k akvizici společnosti EMOS CZ group a.s. a novým akcionářem společnosti se stala společnost Legrand.

 
 

1991

založení společnosti EMOS spol. s r.o.

 

1993

založení dceřiné společnosti na Slovensku

 

1998

založení dceřiné společnosti ve Slovinsku

 

2001

vybudování moderního Eurologistického centra

 

2004

založení dceřiné společnosti v Polsku

 

2004

spuštění internetového obchodování pro partnery a koncové zákazníky

 

2009

začátek přechodu dceřiných společností na centralizovanou Eurologistiku

 

2009

vznik vlastní testovací laboratoře

 

2009

založení dceřiné pobočky v Maďarsku

 

2015

dokončení procesu přechodu všech dceřiných společností na centrální logistické centrum

 

2017

zahájení výstavby haly logistického centra a administrativní budovy

 

2017

vznik holdingové společnosti EMOS CZ Group a.s. 

 

2017

redesign grafické tváře společnosti a představení nového loga

 

2020

dokončení areálu EMOS a změna sídla společnosti

 

2022

akvizice společnosti EMOS CZ group a.s., novým akcionářem společnosti se stala společnost Legrand France S.A.

 

Vývoj a testování

Bedlivě sledujeme trendy v oboru a přenášíme je prostřednictvím našich obchodních partnerů ke koncovým uživatelům v podobě nových výrobků EMOS. Dobré jméno naší značky, kvalita výrobků a důvěra těch, kteří je prodávají, jsou velkým závazkem, který se při vývoji, výběru a testování kvality všech výrobků EMOS snažíme nezklamat.

 
 

Optimální cena a kvalita našich výrobků

Jak jí dosahujeme? V naší nabídce naleznete výrobky vyvíjené týmem specialistů a produkt manažerů EMOS společně s předními světovými výrobci v oboru.

 

Tvoříme tak sortiment, který obsahuje unikátní výrobky přesně splňující cenové, kvalitativní, užitné, estetické i legislativní požadavky kladené na ně jednotlivými trhy, na které jsou pod značkou EMOS dodávány.

Díky přísným nárokům na kvalitu poskytujeme na vybrané sortimentní řady záruku až 5 let.

 

Tisíce testů kvality

Součástí vývoje každého produktu je precizní testování a laboratorní výzkum.

 

Každý náš výrobek podléhá přísné kontrole kvality u týmu inspekčních zaměstnanců přímo u výrobce a následně i v naší vlastní laboratoři. Provádíme bezmála 1 100 testů ročně, na které dohlíží 25 specialistů.

Vybavení laboratoře je přizpůsobené portfoliu produktů, které na trh dodáváme.

Jedním z klíčových zařízení je integrační koule, která slouží na měření parametrů světelných zdrojů. Dalším významným zařízením je goniofotometr, který slouží na měření vyzařovací charakteristiky svítidel.

Laboratoř je dále vybavena termokameramipočítačem řízenou světelnou lavicí na test životnosti světelných zdrojů, zařízením pro zkoušku žhavou smyčkoutestery baterií, akumulátorů a dalším špičkovým vybavením.

Díky testování si stojíme za hodnotami, které uvádíme na obalech a garantujeme nezávadnost a bezpečnost každého produktu.

 

Chráníme přírodu

Hledáme optimální cestu, jak uspokojit rostoucí požadavky na udržitelný rozvoj a zároveň chránit zboží při manipulaci a přepravě.

 

Disponujeme vlastním designerským centrem s kvalifikovaným týmem grafických designérů, kteří při návrhu a vývoji obalů bedlivě sledují nejnovější obalové trendy.

Chováme se ekologicky. Spolupracujeme se společností ASEKOL na recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů.

Od neziskové společnosti ECOBAT, která zajišťuje sběr a recyklaci baterií v České republice, jsme za naši činnost obdrželi OSVĚDČENÍ O PŘÍNOSU PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ. Více informací naleznete zde.

Klademe důraz na využití recyklovatelných obalových materiálů a snižování objemu používaného obalového materiálu.

 

 

Testováno záchranáři

Svítilny a čelovky EMOS a GP Batteries pravidelně prochází testem kvality během cvičení integrovaných záchranných složek Rescue Patrol.

 

U svítilen a čelovek se v extrémních podmínkách prověřují parametry jako doba svícení, odolnost zpracování, možnost dobíjení z vozidla či dosvit.

O spolehlivosti naší společnosti svědčí i certifikáty, které zaručují kvalitu prodávaného zboží, rychlost dodání a spolehlivost v oblasti poskytování služeb.

 

Dostupnost zboží a pokročilá logistika

Pomáháme vám spořit náklady a nenutíme vás vytvářet velké skladové zásoby elektro výrobků. Jedním z pilířů naší dlouhodobé strategie je zajištění excelentní skladové dostupnosti našeho sortimentu a expresní přepravu na místo určení. Dbáme na to, abyste své zboží dostali včas a dle domluvy, kterou jste s námi uzavřeli v okamžiku nákupu.

 
 

Excelentní dostupnost výrobků

Logistické a skladové centrum EMOS je situované v České republice, městě Přerov. Rozděleno je na tři logické celky – sklady zásobní a vychystávací, sklad kontroly, balení a expedice.

 

Celková skladovací plocha přesahuje 16 000 m2 a umožňuje pro vás držet více jak 95 % položek z našeho sortimentu stále skladem a v dostatečné zásobě.

Během jednoho dne vyexpedujeme až 29 400 položek, 3 600 balíků a 360 europalet, které dodáváme do 26 zemí Evropské Unie. Kapacita našich skladů je 22 000 paletových pozic, 1 200 po­li­co­vých regálů a 2 600 přepravek ve výškovém automatizovaném zakladači.

 

Vysoký stupeň automatizace

V roce 2017 jsme realizovali investici za více jak 300 mil Kč, která umožnila automatizaci provozu skladů a operativní dodávky zboží za velmi krátkou dobu.

 

V našich skladech naleznete více než 2 km válečkových drah, využíváme plně automatizované regálové systémy KARDEX pro drobný sortiment a další moderní technologie, např. RFID kódy.

 

Expresní logistika

Zboží od nás máte k dispozici obvykle do 24 h od objednání.

 

Naprostou většinu zásilek odesíláme ještě tentýž, nejpozději pak následující pracovní den po objednání. Pro přepravu zásilek využíváme renomované světové přepravce (DHL, Fedex, GLS, UPS, Geis, GW atd.).

 

22 000
paletových pozic

1 200
policových míst

23 000
expedovaných položek za den

2 600
aktivních položek