Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup
Úvod Jak vybrat televizi?

Jak vybrat televizi?

Televize je součástí téměř každé domácnosti. Zatímco dříve byl výběr velmi omezený, v dnešní době máme mnoho možností, a tak se z nákupu televize stal trochu oříšek. Rozlišení, úhlopříčka, druh, vstupy. Jak vybrat tu, která pro nás bude nejlepší?
 

Výběr televize – na čem záleží?

Televize je součástí téměř každé domácnosti. Zatímco dříve byl výběr velmi omezený, v dnešní době máme mnoho možností, a tak se z nákupu televize stal trochu oříšek. Rozlišení, úhlopříčka, druh, vstupy. V hlavě rezonuje spousty otázek. A protože nákup televizoru není zrovna malá investice, je dobré nákup nepodcenit. Jak vybrat tu, která pro nás bude nejlepší? S tím vám pomůžou následující řádky, které se věnuji všem základním aspektům výběru. Pokud vás zajímají informace více do detailu, můžete si pročíst podrobnější článek jak vybrat televizi na stránkách Arecenze.cz.
 

Úhlopříčka

Preferujete menší nebo větší obrazovku? Odpověď na tuto otázku by měla být zodpovězena hned zpočátku. Menší televize se hodí do menších prostorů, bývají energeticky méně náročné a samozřejmě i o něco levnější. S větší obrazovkou si pak budete moci užít větší komfort a více funkcí. Rozměr úhlopříčky se uvádí v palcích. Při rozhodování zohledněte velikost místnosti, čím větší obrazovka, tím dále byste od ní měli sedět.
 

Rozlišení

Větší rozlišení zobrazuje více informací na úkor toho, že jsou zobrazené informace menší. V současné době se na trhu můžete setkat prakticky pouze se třemi typy rozlišení. Prvním z nich je HD Ready, které je již poměrně zastaralé. Hodí se po příjem prostého televizního signálu. O něco novější variantou je Full HD, které je ideální na sledování DVD nebo hraní her. V současnosti je právě Full HD nejoblíbenější variantou a pokud chcete televizi využívat i k jinému účelu než pouhým sledováním televizních kanálů, pak doporučujeme tuto variantu nebo nejnovější Ultra HD nebo 4K. Toto rozlišení nabízí nejjemnější obraz a výborný zážitek ze sledování videí i hraní her.
 

Druh televize

V současné době máte na výběr ze čtyř druhů technologií. Nedá se říci, že jedna by byla lepší než druhá, jde zejména o vaše preference. Jednou z nich je plazová televize, které nefunguje na principu podsvícené obrazovky, ale jejich panely vyzařují svit jednotlivých pixelů. Mají výborné zobrazování tmavých barev, ale jsou často spojovány s kratší životností. Další variantou je LCD televize, které jsou nejoblíbenější a jejich pořizovací cena je nižší. Za vyšší pořizovací cenu můžete koupit LED televize, které stejně jako LCD fungují na principu podsvícení. Jejich výhodou je nízká spotřeba, dobré zobrazení barev a dlouhá životnost. Posledním typem je OLED televize, které jsou nejnovější technologií s čím se pojí i vyšší cena.
 

Vychytávky a příslušenství

Jednou z velice oblíbených funkcí je Smart TV, což v praxi znamená, že máte televizor připojený k internetu. Oblíbená je také prohnutá obrazovka, která zlepšuje zorný úhel. K televizi si můžete zakoupit různá příslušenství a zvýšit tak komfort sledování. Konkrétně třeba držák na televizi, díky kterému můžete obrazovku umístit na jakoukoliv stěnu nebo třeba náhradní dálkový ovladač, který se bude hodit v případě, že se původní ztratí nebo rozbije.
 

Ještě lepší podívanou vám zajistí