Úvod Jak vybrat vhodný TV držák?

Jak vybrat vhodný TV držák?

16. 6. 2020

Jaké jsou varianty držáků?

Na trhu je nepřeberné množství držáků. Základní členění je:

• Fixní držák
• Konzolový držák
• Naklápěcí držák
 

Co jsou to VESA rozměry?

Jedná se o rozteč děr, které jsou umístěny na televizoru nebo monitoru a jsou určeny k jeho zavěšení. Každé zařízení má jiné VESA rozměry. V popisu každého držáků je umístěna informace o minimálních případně maximálních VESA rozměrech.


Jakou nosnost má držák?

Tato informace je různá dle typu držáku. Není jedna univerzální hodnota. Informace o nosnosti držáku je vždy uvedena přímo u produktu. 
 

Jak se instaluje?

Instalace držáku je popsána v přiloženém návodu. Pokud je to potřeba, je součástí balení také vodováha, která slouží k jednodušší instalaci držáku. Držák se uchycuje vždy do zdi na několik šroubů. Toto uchycení musí být dobře provedené, aby nedošlo časem k uvolnění šroubů a následnému ohrožení televizoru pádem. Po instalaci držáku se na samotný držák umístí televizor. V balení by měly být většinou potřebné komponenty – šroubky, hmoždinky atd. Výška TV se určí podle toho, odkud budete sledovat TV. Při sledování v ložnici z postele je třeba TV umístit výše, než třeba pro sledování z pohovky v obyváku.
 

Umožňuje držák také natočení TV do strany, nebo sklopení či vyklopení?

Ano. Jsou modely držáků, které mají tuto možnost. Některé umožňují rotaci až 360°, vytočení do strany je většinou maximálně kolem 180°. Naklopení do strany se pohybuje kolem +-15°. Záleží ale vždy na modelu držáku. Informace o možnostech držáku je vždy uvedena přímo u produktu.
 

Lze použít pro všechny druhy televizorů?

Při výběru vhodného TV držáku je třeba znát VESA rozměr uchycení, typ používání (fixní, naklápěcí nebo konzolový) a váhu televizoru.
 

Je použití TV držáku bezpečné?

Při správné instalaci se nemusíte obávat případného pádu televizoru. Je potřeba při instalaci dodržet návod a zajistit kvalitní připevnění držáku do zdi.
 

Doporučujeme před instalací zvážit….

• Jaký typ držáku potřebuji?
• Budu chtít TV vyklápět nebo naklápět?
• Kde mám umístěnou zásuvku pro zapojení TV? Je to za TV? Nevadí mi, že budou vidět přívodní kabely a šňůry? Pokud se rozhodneme předělávat elektřinu, tak rovnou můžete připravit potřebnou kabeláž pro připojení TV. Např. HDMI kabely pro připojení vašich zařízení, internetový kabel a audio kabel, tak aby kabeláž nerušila na zdi.
 

>>PŘEJÍT DO KATEGORIE TV DRŽÁKŮ<<