Úvod Jak vybrat teploměr?

Jak vybrat teploměr?

16. 6. 2020

Jaké druhy teploměrů jsou k dispozici?

Existuje několik variant a typů teploměrů. Mezi hlavní rozdíly však patří druh čidla pro měření venkovní teploty. Může se jednat o:

• Teploměr s bezdrátovým čidlem
• Teploměr s bezdrátovým čidlem, které má drátovou sondu
• Teploměr s drátovou sondou
• Teploměr bez přídavného čidla nebo sondy


Jaké vlastnosti může teploměr mít?

Digitální teploměr nezobrazuje pouze vnitřní nebo venkovní teplotu, ale může zobrazovat také čas, může mít budík či zaznamenávat minimální a maximální naměřenou teplotu. Tyto funkce jsou ale doplňkové a ne základní, takže jimi nemusí disponovat každý teploměr. U každého produktu musí být uvedena informace, jaké funkčnosti nabízí.
 

bezdrátový teploměr nějaká omezení?

Čidlo teploměru by mělo být umístěno na severní straně domu, stejně tak případně celý teploměr. Přímo na teploměr nebo jeho čidlo by nemělo pršet, mělo by být schované pod nějakou stříškou nebo krovem či na balkon. Pokud máte teploměr s bezdrátovým čidlem, tak používejte v čidle výhradně alkalické baterie. Při použití bezdrátového čidla je potřeba myslete také na to, že kovové předměty mohou rušit bezdrátový přenos.
 

Jak a kde teploměr instalovat?

Instalace teploměru je vždy popsána v přiloženém návodu. Všeobecně ale instalujte zařízení na místo, kde trvale nesvítí slunce, aby naměřené hodnoty nebyly zkreslovány. Nevystavujte zařízení trvalému dešti nebo stříkající vodě. 
 

Jaké baterie mohu použít pro napájení teploměru?

Doporučujeme využívat alkalické baterie. Jsou nutné zejména u teploměrů, které mají bezdrátové čidlo

 

>>PŘEJÍT DO KATEGORIE TEPLOMĚRŮ<<