Úvod Návod na spojovací vánoční osvětlení

Návod na spojovací vánoční osvětlení

16. 6. 2020

Vánoce se blíží a vy jistě přemýšlíte, jak si co nejlépe vánočně vyzdobit váš byt, dům či zahradu. Spojovací osvětlení je určeno především pro zákazníky, kteří potřebují vytvořit delší osvětlení, než poskytuje běžná nabídka vánočních řetězů. Výhodou spojovacích systémů je totiž řada prvků, které lze navzájem propojovat.

Nabízíme dva typy spojovacího vánočního osvětlení: Standard a Profi. Základní rozdíl je v tom, že řada PROFI se vyznačuje gumovým a silnějším provedením, výrobky této řady jsou tedy odolnější. Navíc je vyráběn s bílým i černým kabelem. Oba typy jsou vhodné k vnitřnímu i venkovnímu použití, přesto je díky jemnějším kabelům dovnitř lepší klasický spojovací systém.

POZOR: navzájem nejsou systémy Profi a Standard kompatibilní!

Spojovací systém Standard

Klasické spojovací osvětlení je vhodné pro běžné použití v domácnostech a na zahradách. S jedním napájecím zdrojem ZY2005T je možné rozsvítit až 1000 LED s délkou sestavy do 100m. Průměr kabelů všech klasických spojovacích provedení je 5 mm. Zvolit si můžete mezi spojovacími řetězy, krápníky, záclonami a sítěmi.

Spojovací systém Standard

můžete snadno začít základní sadou

vybrat rampouchy

vybrat záclonu

vybrat síť

 

Spojovací systém Profi

PROFI varianta spojovacího osvětlení se liší především vyšší odolností. Všechny kabely jsou gumové a s průměrem 9mm mají skoro dvojnásobnou tloušťku oproti klasickému typu. S jedním 9W napájecím zdrojem ZY2154 nebo ZY2006 můžete rozsvítit až 500 LED světýlek do celkové délky 100m. Pokud použijete 12W napájecí zdroj ZY2283, můžete napojit až 1600 LED do 100m. Všechny PROFI modely nabízíme v černé a bílé variantě. Kromě tradičních řetězů jsou součástí PROFI řady i krápníková provedení.

Spojovací systém Profi

můžete snadno začít základní sadou

vyberte napájecí zdroj

vyberte řetězy

 

vyberte rampouchy

 
 

PŘEJÍT DO KATEGORIE SPOJOVACÍHO VÁNOČNÍHO OSVĚTLENÍ >>

 

Napájecí zdroj je prvním z nezbytných prvků spojovacího osvětlení. V nabídce jsou varianty s časovačem i bez něj.

Prodlužovací kabel je pak volitelným příslušenstvím, kterým lze celou spojovací soustavu protáhnout o 10 nebo více metrů.

Rozbočovač rozdvojí osvětlení na dva napojitelné konce. Tím jde rozdělit do více směrů a dosáhnout tak vytvoření skutečně prostorové vánoční dekorace.

Spojovací řetěz je tradiční volbou, kterou rozhodně nic nezkazíte, právě naopak. Jedná se o klasické jednoduché provedení, u kterého jsou světýlka rozmístěna na jednom kabelu. Můžete si vybrat z naší široké nabídky barevných variant světýlek, od teplé a studené bílé, přes modrou, červenou až po takzvaný multicolor, což je kombinace několika barev na jednom řetězu.

Spojovací krápníky jsou prvním z „trojrozměrných“ řešení spojovacího osvětlení. U řetězu ve tvaru krápníků je každý řetěz s LED světýlky jinak dlouhý, což vytváří dojem přírodního krápníku. Kromě běžného režimu svícení si u krápníků můžete vybrat také z blikající a pulzující varianty. Barvy světýlek na pulzujících krápnících přechází z jedné na druhou pozvolně, zatímco u blikajících krápníků je přechod barev okamžitý.

Spojovací záclona je podobná krápníkům, hlavní rozdíl je v tom, že délka všech řetězů s LED světýlky je stejná. Rozměry záclon jsou 1 x 2m, celkem tato sestava čítá 100 LED světýlek. Vybrat si můžete z teplé bílé a studené bílé.

Spojovací síť se odlišuje tím, že jsou řetězy se světýlky navzájem šachovnicově propojené. Rozměry jsou 2 x 1,5m se 160 LED světýlky. Stejně jako u záclon nabízíme dvě barevná provedení, teplou a studenou bílou.
 

Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více