Úvod Přechod na DVB-T2 odstartoval!
Přechod na DVB-T2 odstartoval!

Přechod na DVB-T2 odstartoval!

8. 1. 2020

DVB-T2 je nový standard digitálního pozemního televizního vysílání, který má na území České republiky v roce 2021 zcela nahradit současný standard DVB-T.
Stručné a jasné informace k přechodu naleznete níže.

 

přechod DVB-T2

▼ KOHO SE TO TÝKÁ?

Všech! Korektněji řečeno téměř všech.
Klidní můžou zůstat pouze diváci IPTV, satelitní nebo kabelové televize. Ti, kteří používají klasickou pokojovou nebo venkovní anténu by nejpozději nyní měli zbystřit a začít se této přechodové tématice věnovat. Pokud to nyní podcení, může se stát, že v průběhu příštích týdnů budou trávit večery četbou knihy či pouhým sledováním dění kolem sebe.

▼ CO POTŘEBUJI?

Potřebujete se vybavit televizí nebo set-top boxem s digitálním tunerem pro DVB-T2 a kodekem HEVC/H.265. Je jen na Vás zda se rozhodnete pro koupi nového televizoru nebo za menší peníz "vylepšíte" Váš stávající televizor pomocí set top boxu.
Pokud zařízení s digitálním tunerem pro DVB-T2 a kodekem HEVC/H.265 již vlastníte, není třeba se znepokojovat. Taktéž není třeba kvůli přechodu na DVB-T2 měnit anténu!

▼ KDY TO ZAČNE?

Změna v příjmu televizního signálu je v plném proudu. Od podzimu 2019 se postupně vypínají vysílače se starým standardem DVB-T, které jsou nahrazovány přechodovými sítěmi DVB-T2. Úplné vypnutí starých vysílačů je plánováno ke konci roku 2020. Podrobnější informace o jednotlivých termínech vypnutí:Přechod na DVB-T2 byl z důvodu koronavirové krize pozataven do odvolání. Jakmile budou známy podrobnější termíny, budeme vás informovat.

▼ VÍCE INFORMACÍ ZDE

Jestli prahnete po více informacích, přečtěte si náš detailnější článek jak pomocí našich produktů přejít na druhou generaci digitálního pozemního vysílání.