Úvod Reklamace

Reklamace

Objevili jste na našem zboží nějakou technickou závadu? Máte možnost ho u nás reklamovat – ze zákona do 2 let od zakoupení. Některé zboží má prodlouženou záruční dobu na 3 nebo 5 let, tuto informaci naleznete v přiložených dokumentech v balení. Postup reklamace LED žárovek, které mají garanci nákupu, naleznete zde. Jestliže jste ho však koupili u jiného prodejce (ne přímo na www.emos.cz), reklamujte ho prosím tam. Náš reklamační řád lze stáhnout zde.

Jak reklamovat nefunkční zboží?

Zboží vám dorazilo v pořádku, ale nepracuje správně? Nebo vám po čase přestalo fungovat úplně? Přestože na kvalitě našeho sortimentu si zakládáme, může se to stát.

Jestli je zboží ještě v zákonné záruce, můžete ho samozřejmě reklamovat. V takovém případě ho pečlivě zabalte, balení nemusí být původní, a pošlete ho na adresu:

EMOS spol. s r.o., Reklamační oddělení, Lipnická 2844, 750 02 Přerov.


Než krabici zalepíte, ujistěte se prosím, že obsahuje:

1) vadné zboží (kompletní, včetně všech součástek)
2) průvodní dopis (který popisuje závadu nebo vzniklý problém, kde uvedete i vaše kontaktní informace: e-mail, telefon, adresa)
3) kopii faktury nebo číslo objednávky (najdete v e-mailu se shrnutím objednávky)
4) číslo účtu (pro vrácení peněz)


Bez těchto náležitostí nemůžeme reklamaci vyřídit. Nevíte-li si rady s průvodním dopisem, jednoduše si stáhněte, vytiskněte a vyplňte náš reklamační protokol níže. Jestliže neznáte číslo objednávky nebo faktury, pomůžeme vám.

reklamační protokol

 

Přestože ze zákona máme na vyřízení reklamace až 30 dní, my ji zvládneme už za 10 pracovních dní. O výsledcích reklamačního řízení vás budeme informovat e-mailem (proto ho nezapomeňte uvést v průvodním dopise). Jestliže se vám doba vyřizování bude přesto zdát příliš dlouhá, nebo budete chtít něco upřesnit, zavolejte si přímo na reklamační oddělení (tel. 581 261 139) nebo napište email na reklamace@emos.cz.

Emos spol. s.r.o. má právo zamítnout reklamaci zboží v případech, kdy reklamované zboží a/nebo jeho součásti jsou znečištěné nebo nesplňují základní předpoklady pro hygienicky bezpečné předání zboží k reklamačnímu řízení!

Provozní doba reklamačního oddělení: PO–PÁ 7.00–11.30 a 12.30–15.30

V případě oprávněné reklamace vám zboží opravíme, či vyměníme. Pokud oprava, či výměna není možná, vrátíme vám peníze za reklamované zboží zpět na bankovní účet uvedený v reklamačním protokolu.

U oprávněné reklamace vám bude proplaceno poštovné. Počkejte prosím až vám od nás přijde potvrzení o uznání reklamace. Poté nám napište na reklamace@emos.cz stručnou žádost o vrácení peněz za dopravu, ve které uveďte číslo přidělené vaší reklamaci (naleznete v e-mailu s uznáním reklamace), kopii podacího lístku a opět číslo vašeho bankovního účtu.
 

Jak postupovat, když vám zboží dorazilo poškozené?

Jestliže vám kurýr doručil zboží v očividně poškozené krabici, a vy následně shledáte, že zboží nefunguje, obraťte se prosím přímo na DPD či PPL – naše smluvní přepravní společnosti.

V našem skladě zboží před odesláním vždy několikrát kontrolujeme, proto k jeho rozbití mohlo dojít pouze během přepravy.

Přečtěte si podrobný návod, jak reklamovat balík poškozený DPD / jak reklamovat balík poškozený PPL.

Standardně u vás zboží během několika dní vyzvedne kurýr, přepraví ho k nám na reklamační oddělení, kde nachystáme nové zboží a obratem vám ho pošleme. Celý tento postup trvá zhruba 14 dní.
 

Jak postupovat, když vám dorazilo jiné zboží, než jste si objednali?

Prosíme, nejprve si zkontrolujte fakturu se shrnutím objednávky (v e-mailu). Pokud zboží nesedí, zřejmě došlo k záměně na našem logistickém centru. Omlouváme se…

Napište nám o tom prosím na e-mail info@emos.cz. Uveďte hlavně číslo objednávky a jaké zboží v balíku chybí. Nedoručené zboží vám obvykle obratem odešleme.
 

Jak odstoupit od smlouvy a zboží vrátit?

Ze zákona máte nárok na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží do 14 dní od jeho zakoupení. Do této doby nás kontaktujte e-mailem (na pozdější žádosti nebudeme brát ohled). Samotné zboží nám můžete odeslat zpět později na adresu:

EMOS spol. s.r.o., pracoviště Příjem – Odd. Vratky, Lipnická 2844, Přerov, 750 02.

Než krabici zalepíte, ujistěte se prosím, že obsahuje:

1) kompletní zboží (tak jak jste ho zakoupili, včetně všech součástek)
2) kopii faktury nebo číslo objednávky (najdete v e-mailu se shrnutím objednávky)
3) průvodní dopis (kde prosím výslovně uveďte, že zboží vracíte, uvádět důvod není nutné)
4) číslo vašeho bankovního účtu (kam vám pošleme peníze zpět)

Bez těchto náležitostí nemůžeme odstoupení od smlouvy vyřídit. Nevíte-li si rady s průvodním dopisem, jednoduše si stáhněte, vytiskněte a vyplňte náš formulář pro odstoupení od kupní smlouvy. Jestliže neznáte číslo objednávky nebo faktury, pomůžeme vám na e-mailu info@emos.cz.

Poté, co zkontrolujeme, že je zboží v pořádku, vám za něj na váš bankovní účet vrátíme částku v plné výši. Poštovné v tomto případě neproplácíme.

O úspěšném odstoupení od smlouvy se můžete průběžně informovat na e-mailu vratky@emos.cz.