Úvod Jak vybrat powerbank?

Jak vybrat powerbank?

17. 6. 2020

Co je to powerbank?

Jedná se o praktické příslušenství k vašemu mobilnímu telefonu, smartphonu nebo tabletu. Toto zařízení poskytuje energii potřebnou k napájení a dobíjení různých digitálních zařízení pomocí USB/micro USB kabelu. Jedná se o záložní zdroj energie. Můžete jej využít kdekoliv na cestách, kdekoliv, kde není možnost připojení do elektrické sítě. Powerbank si přednabijete a pak jej lze použít kdekoliv např. v přírodě k nabití různých zařízení.
 

Jaké jsou druhy?

Jednotlivé powebanky se liší především svou kapacitou. Dle toho, jakou mají kapacitu a počet výstupů, jsou určená k nabíjení jednoho nebo dvou zařízení. Na kapacitě také záleží to, kolikrát můžeme své zařízení dobít. Pro efektivní nabíjení většiny mobilních telefonů a tabletů je dostačující hodnota okolo 2 100 mAh. 

Kdy jej použiji?

Powerbank použijete kdekoliv, kde nemáte možnost nabíjet své zařízení připojením do elektrické sítě. Lze jej použít v přírodě, na horách, kdekoliv. Žádné omezení použití zařízení nemá. 
 

S jakými zařízeními je kompatibilní?

Zařízení lze použít pro nabití smartphonu, tabletu, phabletu nebo jiného mobilního telefonu. Lze jej použít ke každému zařízení, které lze nabíjet pomocí USB kabelu. Potenciál a použití záložního zdroje je ovlivněno také minimální hodnotou nabíjecího proudu. Jaký nabíjecí proud nabízí powerbank se dozvíte přímo v popisu produktu. Tento nabíjecí proud pak musíte srovnat s minimálním nabíjecím proudem zařízení, které chcete nabíjet. 

Do jaké výše mi nabije moje zařízení? 

Jedná se o jednoduchý výpočet, ke kterému potřebujete znát kapacitu vybraného záložního zdroje a kapacitu vaší baterie z mobilního telefonu nebo jiného zařízení, které chcete nabíjet. 

Např. chci zakoupit záložní zdroj s kapacitou 10400 mAh. Moje baterie v mobilním telefonu má kapacitu 1300 mAh. Výpočet je tedy následující: 

(Vstupní kapacita záložního zdroje * 0,65) / kapacita vaší baterie z mobilního telefonu

(10400*0,65) / 1300 = 5,2x.

5,2 krát nabiji svou baterii o kapacitě 1300 mA z plně nabitého záložního zdroje o kapacitě 10400mA.

Je kabel součástí balení? Jak vypadá?

Ano. Kabel je vždy součástí balení a není potřeba jej dokupovat. Většinou má kabel USB a micro USB konektory. 
 

Co je to „cool power“?

Je to funkce, která zabraňuje přehřátí zdroje. Při výrobě každého zdroje GP Batteries jsou použité takové materiály obalu a funkční konstrukce, aby byla zajištěna lepší cirkulace vzduchu. Systém správného chlazení je nezbytný pro co nejvyšší životnost výrobku, efektivitu nabíjení a bezpečnost. 
 

Co je to norma UN 38.3?

Tato norma, kterou nejlepší powerbanky GP splňují, certifikuje, že se jedná o produkt, který je bezpečný pro leteckou přepravu. Tento výsledek je důkazem jejich kvality a spolehlivosti. 
 

Videoprůvodce: Powerbank

http://www.youtube.com/watch?v=Otca3HXcMls (délka videa: 0:31)