Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup
Úvod Jak vybrat vhodnou svítilnu?

Jak vybrat vhodnou svítilnu?

16. 6. 2020


Jaké vlastnosti jsou u svítilny nejdůležitější?

  • Dosvit
  • Zdroj světla
  • Možnost nabíjení

Jaký zdroj světla vybrat?

Většina svítilen jsou vybaveny LED čipem, který patří mezi nejmodernější zdroj světla. Některé mají CREE LED, což je ještě výkonnější čip. Na výběr jsou ale také svítilny s halogenovou žárovkou.
 
Co je to funkce zoom (focus)?

Jedná o možnost zúžení šířky paprsku světla. Pokud paprsek zúžíme, tak prodloužíme dosvit svítilny. Dosvit se tak může až pětinásobně zvýšit. Tyto funkci mají pouze některé svítilny.
 

Jak poznám, že vybraná svítilna je vhodná do garáže?

Svítilny, které jsou určené do garáže, vyžadují větší odolnost. Jsou vyrobené většinou z odolného ABS plastu, jsou vlhko těsné a odolné proti stříkající vodě a prachu. 
 

Nabíjecí vs. nenabíjecí svítilna?

Nenabíjecí svítilna vyžaduje neustálou výměnu baterií. Nabíjecí svítilna žádné baterie nepotřebuje, při vybití se připojí k nabíječce a nabije se. Nevýhodou této nabíjecí varianty je to, že když ji nepoužíváte pravidelně, tak může dojít k poškození akumulátoru. Náhradní akumulátor není vždy jako náhradní díl k dostání.
 

Jakou svítilnu vybrat pro domácí použití?

Pro základní použití v domácnosti vám postačí levnější svítilna, doporučujeme svítilnu na baterie nikoliv nabíjecí. Předpokládáme, že tuto svítilnu budete používat občasně, nikoliv pravidelně, což je právě důvod k volbě nenabíjecí svítilny
 

>>PŘEJÍT DO KATEGORIE SVÍTILNY<<