Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup
Úvod Jak vybrat vhodný domovní zvonek?

Jak vybrat vhodný domovní zvonek?

16. 6. 2020

Jaký je rozdíl mezi drátovým a bezdrátovým zvonkem?

Při instalaci drátového zvonku je potřeba promyslet elektrický rozvod. Jedná se o starší zvonky, které jsou v dnešní době nahrazené bezdrátovou variantou. Bezdrátový zvonek pro zprovoznění potřebuje většinou pouze baterie či připojení k síti. Instalace takového zvonku je velmi jednoduchá a časově nenáročná. 
 

Co je to bezdrátový zvonek?

Bezdrátový zvonek pro instalaci nepotřebuje žádné kabely. Je velice snadné zprovoznit jej. Většinou je zapotřebí pouze vložit baterie a připevnit tlačítko zvonku na požadované místo. Při stisku tlačítka na brance je vyslán bezdrátový signál do vnitřní jednotky a ta zazvoní. Přenos je zabezpečen rádiovými vlnami na frekvenci 433,92MHz.  Díky nezávislosti na elektrickém kabelu je tento typ zvonku přenosný. Všechny mají zvukovou signalizaci, některé navíc také možnost optické signalizace.


Je bezdrátový zvonek spolehlivý?

Tyto zvonky jsou spolehlivé. Je však zapotřebí vědět, že má určitá omezení, která mohou snižovat dosah tlačítka. Pokud ale dodržujeme základní pravidla používání, je tento typ zvonku spolehlivý.


Kolik melodií má zvonek?

To, kolik má melodií je určeno typem zvonku. Počet melodií se liší dle typu a značky zvonku. Tuto informaci vždy zjistíte přímo v popisu produktu. Na našem e-shopu si můžete u každého zvonku přehrát všechny melodie. Drátové zvonky mají vždy pouze jednu melodii.


Jak je bezdrátový zvonek napájen?

Napájení se opět odvíjí od typu zvonku. Vždy je tato informace uvedena přímo u produktu. Většinou je tlačítko napájeno tužkovými nebo mikrotužkovými bateriemi. Vnitřní stanice (přijímač) může být napájena ze sítě nebo také bateriemi velikosti AA nebo AAA
 

Jaký má dosah bezdrátový zvonek?

Dosah se odvíjí od typu zařízení. Každé má garantovaný jiný dosah. Ty nejlepší zvonky mají dosah až 120 metrů. Standardem je dosah okolo 100 metrů. Dosah může být snížen některými okolními vlivy – blízkost kovových předmětů, elektromagnetické rušení atd.

V našem prodejním sortimentu se nachází zvonek, jehož dosah je v podstatě neomezený. Jedná se o P5760 a P5763 - dosah těchto sad (1 zvonek + 1 tlačítko) si fikaně ještě prodloužíte koupí dalších přijímačů, také s integrovaným opakovačem signálu. Každé zmáčknutí venkovního tlačítka vyvolá ukázkovou mexickou vlnu, která postupně rozezní nekonečné množství zvonků s aktivovaným přeposíláním signálu, takže vzdálenost mezi tlačítkem a posledním zvonkem bude neomezená.
 

Jak se bezdrátový zvonek instaluje?

Zvonek se skládá ze dvou částí – tlačítko (vysílač) a vnitřní jednotka (přijímač). Vnitřní část se buď zapojí přímo do elektrické sítě, nebo ji lze volně položit do prostoru (dle typu zvonku). Nejprve se vloží baterie do tlačítka (vysílače). Následně se nainstaluje vnitřní jednotka (vložením baterií nebo zapojením do elektrické sítě). Stiskněte tlačítko (zazvoňte). Souprava je přichystaná k použití.
Dále je potřeba ještě vhodně umístit tlačítko. Tlačítko by nemělo být v přímém kontaktu se sluncem a s případným deštěm. Je dobré umístit jej do závětří nebo pod nějakou stříšku. 
 

Může docházet k rušení bezdrátového zvonku?

Ano. Všeobecně bezdrátový signál může být rušen okolními faktory. Doporučuje se nedávat bezdrátové zařízení do blízkosti kovových předmětů nebo na kovové parapety a podklady. Dosah vysílání závisí na místních podmínkách a elektromagnetickém rušení v místě použití. Při průchodu přes stavební konstrukce dochází k tlumení radiových vln a dosah může rapidně klesat.
 

Mohou být umístěny dva bezdrátové zvonky vedle sebe?

Ano. Pokud je zvonek spárován s tlačítkem z výroby, tak k vzájemnému rušení dojít nemůže. Každý zvonek má unikátní párování s daným tlačítkem. Pokud párujete zvonek s tlačítkem sami, tak při správném párování (uvedeno v návodu) k tomuto jevu také dojít nemůže. Nemusíte se tedy obávat a můžete mít umístěno více tlačítek k vašim zvonkům v těsné blízkosti. 
 

Co je to funkce self – learning?

Jedná se o párovací funkci tlačítka se zvonkem. Tuto funkci mají pouze vybrané typy zvonků. Po zakoupení je potřeba pomocí této funkce tlačítko spárovat s přijímačem. Nebude tak docházet k rušení od okolních zvonků. Dané tlačítko bude spárované pouze s vybraným přijímačem.
 

Jsou zvonky, které umožňují připojit více tlačítek?

Ano. Jedná se o typy zvonků, které mohou mít připojené více tlačítek. V naší nabídce takové jsou, lze k nim připojit až 3 tlačítka. K tomuto zařízení lze připojit i více přijímačů (vnitřních jednotek). Pokud zvonek tuto možnost má, tak je vždy uvedena informace přímo u produktu. Můžete tak umístit např. jedno tlačítko z přední části domu a druhé ze zadní části domu např. ze zahrady. 

 

>>PŘEJÍT DO KATEGORIE DOMOVNÍCH ZVONKŮ<<