Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup

Detektor plynu GS869

Objednací číslo: P56450
Doprava zdarma
pro všechny druhy přepravy
Skladem
18. 6. 2024 u Vás
949
Rád vám poradím
Popis

Popis produktu

Detektor slouží k indikaci úniku hořlavých plynů (zemní plyn, metan, propan, butan).

Rozšířený popis

Používáte ve své domácnosti plynový sporák, plynový kotel nebo jiné zařízení na hořlavé a výbušné plyny? Chybná manipulace nebo závada na zařízení může způsobit únik těchto látek, což může mít za následek výbuch nebo požár. Máte rádi věci pod kontrolou? I v oblasti kontroly přítomnosti plynů existuje dostupné řešení. Detektor plynu GS869 vám poskytne jistotu, že vaší domácnosti ani vašim blízkým nehrozí bezprostřední nebezpeční spojené s únikem zemního plynu, metanu, propanu nebo butanu.

Nebezpečí odhalí včas

Plyn je nenápadný zabiják. Jeho únik není na první pohled snadno rozpoznatelný a v některých případech není ani cítit. V místnosti tak může dojít k nahromadění nebezpečných plynů, aniž by si toho kdokoliv všimnul.

Ochraňte zdraví a bezpečnost sebe i své rodiny. Instalujte do své domácnosti detektor plynu GS869, díky kterému budete mít dlouhodobě jistotu, že u vás doma nedošlo k poruše nebo k opomenutí vypnutí plynového spotřebiče.

Plynové spotřebiče 5 let pod kontrolou

Detektor plynu GS869 vás ochrání před rizikem výbuchu a následného požáru na celých 5 let. Jednoduché zařízení, které snadno nainstalujete do své domácnosti nebo karavanu vám dodá na jistotě, že je s vašimi plynovými spotřebiči vše v pořádku. A vy můžete klidně spát.

Optická i akustická signalizace

Detektor plynu je vybaven hlasitou sirénou a barevnými LED diodami. Abyste měli úplnou jistotu, že je zařízení v provozu, můžete funkčnost alarmu kdykoliv jednoduše otestovat stisknutím tlačítka TEST/HUSH. Pokud je vše v pořádku, zelená dioda bude svítit a červená dioda bude blikat. Ozve se také akustický signál.

Nefunguje-li zařízení správně, včas vás na to každých 30 vteřin upozorní hlasitým pípnutím a rozsvícením žluté a zelené LED diody.

Bezúdržbové napájení

Nespornou výhodou detektoru plynu GS869 je to, že jej po instalaci jednoduše připojíte do sítě 230 V. Zařízení se poté během 3 minut adaptuje a pak už je plně připraveno k provozu. V průběhu následujících 5 let se tak nemusíte starat o pravidelnou výměnu baterií, jako je tomu v případě jiných typů detektorů. Postačí, když budete v doporučených intervalech testovat funkčnost celého zařízení.

Snadná montáž

Detektor plynu je určený pro montáž na zeď nebo pro volné umístění kdekoliv v místnosti. Pro jednoduché zavěšení slouží montážní deska, kterou pomocí vrutů připevníte na zeď. Funkční detektor poté jednoduše nasadíte na montážní desku na k tomu určené fixační výstupky. Váš detektor plynu GS869 je poté plně připraven k použití.

Kam detektor umístit

Detektor plynu doporučujeme instalovat do všech místností, ve kterých hrozí riziko úniku plynu. Například v kuchyni a v kotelně. Zemní plyn je lehčí než vzduch a má tendenci stoupat nahoru a zaplnit všechny prostory, které jsou nad místem úniku. Detektor proto v ideálním případě instalujte přímo nad místo pravděpodobného úniku.

Splňuje všechny bezpečnostní normy

EMOS Detektor plynu GS869 získal známku kvality od prestižní britské společnosti BSI (British Standards Institution). Ta ve svých laboratořích testuje bezpečnost a kvalitu výrobků z celého světa. Jakmile produkt úspěšně projde všemi náročnými zkouškami, získá unikátní BSI KM číslo (v tomto případě KM 642335). Podle něj si můžete kdykoliv ověřit pravost této mezinárodní ochranné známky.

Parametry

Parametry

Značka EMOS
Objednací číslo P56450
Produktové číslo 2101505003
EAN 8592920076606
typ detekce detektor plynu
možnost propojení s dalšími detektory neuvádí se
dosah modulu neuvádí se
hlasitost signalizace >85 dB ve vzdálenosti 1 m
krytí IPX2D
napájení 230 V AC
paměť poplachů neuvádí se
provozní teplota -10 °C až 40 °C
provozní vlhkost 0–95 %
přenosová frekvence neuvádí se
typ instalace montáž na zeď nebo volně stojící
typ signalizace optická i zvuková
určeno pro typ neuvádí se
životnost 5 let
poplachová teplota
rozměr 36,3 × 117,4 × 77,4 mm
prodejní obal 1 ks, krabička
Hodnocení produktu

Hodnocení produktu

Uvedené recenze jsou nezávislým názorem našich zákazníků, kteří si toto zboží prokazatelně zakoupili. Více zde.
Dokumenty ke stažení

Dokumenty ke stažení

FAQ – časté dotazy

FAQ – časté dotazy

U stropu detektor detekuje zemní plyn a metan, zatímco u země detekuje propan a butan. Záleží tedy, jaké plyny chcete detekovat.

Napájecí kabel má délku 1,5m.

Doporučená výška je cca 150cm, minimálně 180cm od centra emisí.
Oficiálně to je od data výroby uvedeného na výrobku. V reálu je to od prvního vložení baterií.