Úvod Žárovky LED žárovky LED žárovka Classic JC / G4 / 1,9 W (21 W) / 200 lm / teplá bílá

LED žárovka Classic JC / G4 / 1,9 W (21 W) / 200 lm / teplá bílá

Objednací číslo: ZQ8620
8x
zobrazit hodnocení
5
8
Doprava zdarma %
Vyberte variantu
barva světla
příkon
prodejní obal
Skladem
6. 3. 2024 u Vás
99
Parametry

Parametry

Značka EMOS
Objednací číslo ZQ8620
Produktové číslo 1525735201
EAN 8592920046661
patice (uchycení žárovky) G4
barva světla teplá bílá
náhrada za žárovku 21 W
příkon 1,9 W
světelný tok 200 lm
rozměr 36 × 10 × 10 mm
řada CLASSIC
stmívatelná ne
tvar JC
teplota chromatičnosti 3 000 K
úhel vyzařování 300°
napětí 12 V
index podání barev (CRI) 80
energetická třída F
životnost 30 000 hodin
technologie LED
počet čipů neuvádí se
typ čipů SMD
účiník 0,71
počet spínacích cyklů 25 000
světelná účinnost 105 lm/W
záruční doba 3 roky
prodejní obal 1 ks, blistr
Hodnocení produktu

Hodnocení produktu (100%)
8 hodnocení

 • 90%
  Aleš
  Objednáno 4. 1. 2024
  vše OK
 • 100%
  Stanislava Hrdličková
  Objednáno 31. 8. 2023
  spokojenost s výrobkem, dodáním a především s pomocí při výběru zboží
 • 100%
  MILAN
  Objednáno 23. 2. 2023
  skvělý poměr kvalita cena
 • 100%
  Dana
  Objednáno 31. 1. 2023
  V lustru svítí perfektně a má velice příjemné světlo
 • 80%
  Tomas
  Objednáno 29. 1. 2023
  I když je na obalu uvedeno i střídavé napájecí napětí, musel jsem 12V trafo vyměnit za stabilizovaný zdroj - jinak LEDky blikaly (přesně řečeno dokud byla paralelně s LEDkami aspoň jedna původní 20W žárovka, tak to bylo v pořádku).
 • 100%
  Anonym
  Objednáno 15. 9. 2022
 • 100%
  Limp
  Objednáno 14. 9. 2022
 • 100%
  Milan
  Objednáno 6. 9. 2022
Uvedené recenze jsou nezávislým názorem našich zákazníků, kteří si toto zboží prokazatelně zakoupili. Více zde.
Dokumenty ke stažení FAQ – časté dotazy

FAQ – časté dotazy

V žárovkách je elektronika pro jejich funkčnost na 12V stejnosměrných i střídavých. Odrušovač blikání, který zmiňujete, je potřeba u žárovek na 230V, které jsou zapojené nejčastěji na křížové vypínače nebo vypínače s doutnavkou. U těch se potom může zbytková energie hromadit v kondenzátoru a ten se jednou za čas vybije a tím žárovka blikne.
Pokud je žárovka zapojena přes 12V zdroj, tento problém by neměl nastat.

Ano, jedná se o celkový rozměr žárovky. Délka těla je 28 mm.

Pouze krokově stmívatelnou žárovku, která nabízí za použití klasického vypínače tři režimy svícení. Standartně 100%-50%-10%. Výhodou u této žárovky je příznivá cena (elektronicky je to velmi jednoduchý princip), v podstatě bezchybná funkčnost vzhledem ke své jednoduchosti a úspora energie. Taková žárovka zeslabená na 10% opravdu spotřebovává cca. 10% původního příkonu a je tedy vhodná pro použití například v chodbě, kde chce zákazník přes den běžný režim a v noci nechat svítit orientační světlo.
Neutrální a studená bílá- evokují v mozku aktivitu- umístění do pracoven, kuchyní ... / teplá bílá- vhodná pro obývák, ložnici, tam kde se relaxuje.
Žárovka si nepamatuje poslední použitý mód.

Vypnete ji ihned. Když je vypínač ve vypnutém stavu, nejde do žárovky proud-žárovka nesvítí. Není potřeba procházet jednotlivými módy svícení. 

Je to nový typ LED žárovek, které klasickou žárovku opravdu věrně připomínají a přitom si zachovávají všechna pozitiva technologie LED. Mají skleněnou baňku stejné velikosti jako klasické žárovky, uvnitř jsou „vlákna“ či spíše tyčinky sériově spojených ledek. Konstrukce žárovky opravdu věrně připomíná wolframovou žárovku. Navíc některé typy mají pro umocnění příjemného žlutého světla zabarvenou baňku do jantarové barvy. Výsledná vyzařovaná barva světla pak dosahuje barevné teploty (chromatičnosti) 2700K - 2200K. Mají velmi nízkou spotřebu energie, dlouhou životnost, zachovávají chladný povrch žárovky.

Využijte prosím našeho filtrování, kde si vyberete parametr "náhrada za žárovku" / dále dle "patice" či dalších jiných filtrů.

Udává spíše retro styl, vzhled.
Obvyklý počet spínacích cyklů se pohybuje okolo 25-30.000 hodin.
V sekci LED žárovky si ve filtru parametrů zvolte žárovky pouze stmívatelné. Ty jsou vhodné pro triakové vypínače. Pro žárovky krokově stmívatelné triakové vypínače nefungují.
S životností jsou na tom při běžném použití obě variant v podstatě stejně jako klasická žárovka. Záleží tedy na kvalitě výroby. U stmívatelné žárovky pak existuje možnost poškození žárovky v důsledku nekompatibility se stmívačem.

Jistě se jedná o spínaný zdroj určený pro halogenové žárovky. Tyto zdroje jsou spínané od určité zátěže a proto po sepnutí žárovky jen probliknou, zdroj následně vyhodnotí nízkou zátěž a rozepne se.

Žárovky, které jste používal nyní mohly být na spodní hranici spínání a zdroj je ještě vyhodnotil jako vhodnou zátěž. Pokud se o desetiny dostáváte pod hranu sepnutí, i v kombinaci stará / nová, a žárovky jen probliknou, nejedná se o vadu žárovek.

Zdroj vhodný pro LED žárovky o nízkém výkonu je například tento: elektronicky spínaný zdroj TLPS-12-6

Tělo je skleněné.
Teplá bílá- do žluta (do 3000K), neutrální bílá (3500-5500K)- denní světlo, studená bílá- skoro do modra ( nad 6000K).

Jsou napojené na křížový vypínač nebo vypínač s doutnavkou?
Pro odstranění tohoto jevu je potřeba paralelně zapojit kondenzátor. U LED žárovek stačí velmi malé množství energie pro jejich rozsvěcení. Pokud se tedy někdy naindukuje do vodičů, není vypnutá fáze u vypínače apod., je možné že dojde k prosvěcování nebo blikání.

Tyto produkty bohužel nemáme v našem prodejním sortimentu, které by byly schopny spolehlivě pracovat ve 120 stupních. Běžné pracovní rozmezí LED žárovky je cca od -20 do +40 stupňů Celsia. Doporučuji se poohlédnout po halogenové žárovce. Tyto se ale již také v našem sortimentu nenachází.

Životnost u filamentů je nižší než u LEDEK z důvodu menších prostor pro chlazení.

Rozsah je od mínus 20 do plus 40 stupňů Celsia.

Viz příloha 

Všechny naše LED trubice mají jednostranný přívod. Jedná se o zářivku s kontakty L a N, tj. přívodem vstupního napětí, vedle sebe na jedné straně (tzv. jednostranný přívod).

Jedná se LED technologií. Na vyšším napětí po krátké době prostě žárovka shoří. Pokud by bylo kolísání v rozsahu nižším, než je její pracovní napětí, tak jen bude kolísat výkon, ale samotné LED to nijak nevadí. Podívejte na voltampérovou charakteristiku LEDky, tam vám při malém výkyvu napětí ihned obrovsky vzroste proud. LEDka je v podstatě dioda v propustném směru. Čili provozovat ji bez stabilizace proudu nebo alespoň přibližné náhrady tohoto je cesta k její likvidaci.

Běžné pracovní rozmezí LED žárovky je cca od -20 do +40 stupňů Celsia.

Standartně stmívatelná žárovka znamená stmívatelná pomocí triakového stmívače, tedy ne klasickým vypínačem. 
Stmívatelná žárovka obsahuje elektroniku, která je schopná proud vycházející ze stmívače přeměnit na světlo. Elektronika je to poměrně složitá, z toho plyne vyšší pořizovací cena produktu a také některé nevýhody, jako například nemožnost žárovku zeslabit až k 0%. Žárovka obvykle kolem 20-30% původního světelného toku již není schopná zpracovat příliš modulovaný proud ze stmívače a vypne se.

Index podání a věrohodnosti barvy. Na denním světle je věrohodnost barvy největší a nejvíce reálná.
Lumeny= jednotka světelného tok udávající, jak moc žárovka svítí / Kelviny= teplota chromatičnosti -teplá bílá- do žluta (2700K), neutrální bílá (4000K)- denní světlo, studená bílá- skoro do modra ( 6500K) / Kandela= svítivost neboli prostorová hustota světla vyzařovaného v určitém úhlu. / Nit= je odvozená fyzikální jednotka jasu, jehož svítivost na 1 čtverečný metr zdánlivé plochy zdroje je 1 kandela, přičemž zdánlivou plochou se rozumí velikost průmětu skutečné plochy do roviny kolmé ke směru záření.
Patice E14- 14mm, E27- 27mm.

V případě častého spínání může nastat nějaký problém, kdy například přepětí způsobené spínáním nějakým zařízením  způsobuje předčasné poruchy žárovky. Bohužel jsou to v těch obvodech kolikrát takové změny, že je nelze nějak diagnostikovat bez přesného měření konkrétního obvodu na místě. Stejně tak to může být vada produktu. Pokud jsou žárovky v záruce, doporučuji reklamovat. 

Negativní vliv časté spouštění na žárovky nemá a na životnost taktéž ne.

Po zapnutí žárovky dochází k okamžitému plnému maximálnímu světelnému toku.