Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup
Úvod Termostaty a detektory Termostaty Pokojový programovatelný drátový WiFi GoSmart termostat P56201

Pokojový programovatelný drátový WiFi GoSmart termostat P56201

Objednací číslo: P56201
8x
zobrazit hodnocení
5
8
Doprava zdarma
pro všechny druhy přepravy
Skladem
29. 7. 2024 u Vás
2 090
Rád vám poradím
Popis

Popis produktu

Digitální prostorový termostat slouží k automatickému řízení otopných soustav v bytech, domech a kancelářích podle nastavitelného časového programu.

Výhody produktu

Umožňuje regulaci vytápění s možností vzdáleného ovládání pomocí mobilní aplikace TUYA přes chytré telefony nebo tablety (iPhone, Android).

Rozšířený popis

Neocenitelný pomocník v domácnosti

Chcete mít neustálý přehled o teplotě ve vašem domově? Hledáte způsob, jak snížit náklady na vytápění či chlazení při zachování tepelného komfortu?

S chytrým termostatem P56201 z řady EMOS GoSmart je to snadné. Regulace topení či klimatizace na základě vaší GPS polohy, nastavení teplotních scénářů pro konkrétní den i čas a ovládání všech nastavení odkudkoliv pomocí aplikace, to je jen krátký výčet pokročilých funkcí, kterými tento termostat disponuje.

Když k tomu přidáte ještě jednoduchou montáž, trendy design a možnost jeho ovládání pomocí hlasu přes asistenty Google Assistant a Amazon Alexa, získáváte pro svou domácnost neocenitelného chytrého pomocníka.

 

Pokročilé funkce pro váš komfort

Máte rádi teplé ráno v koupelně a studenou ložnici před spánkem? S inteligentním časovým rozvrhem si můžete nastavit teplotu pro konkrétní časy, dny i místnosti a vždy se tak budete cítit maximálně komfortně.

Kalibrace termostatem měřené teploty umožní sjednocení teploty zobrazené na displeji termostatu s teplotou zobrazovanou na displeji jiného zařízení, na které jste zvyklí (např. teploměr nebo meteostanice).

 

Automatické nastavení teploty i na dálku

Chytrý termostat P56201 s 6A spínacím relé dokáže na základě vaší aktuální GPS polohy automaticky zapnout vytápění či chlazení a teplota ve vašem domově tak bude komfortní přesně v době vašeho návratu.

Zapomněli jste při odjezdu na dovolenou snížit úroveň vytápění nebo topení zcela vypnout? Můžete se vzdáleně pomocí mobilního telefonu k termostatu připojit a vše pohodlně nastavit.

Přehledný a podsvícený displej

Termostat P56201 se díky svému nadčasovému provedení hodí do libovolného interiéru. Jeho ovládání je jednoduché a intuitivní a díky podsvícenému displeji můžete termostat pohodlně ovládat i v noci, aniž byste museli v místnosti rozsvítit hlavní světlo. 

Jeho výborně čitelný displej, dotykové ovládání a velké číslice vám usnadní nastavení požadované teploty.

Snadná montáž za pár minut

Obáváte se složité montáže? Nemusíte! Díky odnímatelnému displeji nemůže být instalace chytrého termostatu P56201 jednodušší.

Základnovou část termostatu přišroubujete na zvolené místo pomocí přiloženého instalačního materiálu. Následně stačí propojit vodiče dle schéma zapojení a dokončit instalaci nasazením displeje termostatu na základnovou část. Chytrý termostat P56201 je napájen z elektrické sítě 230 V AC.

Poté stačí zařízení připojit k vaší domácí Wi-Fi síti a spárovat s plně jazykově lokalizovanou mobilní aplikací EMOS GoSmart, která je dostupná pro Android i iOS. Díky kompatibilitě s Amazon Alexa a Google Assistant můžete využít i hlasového ovládání.

 

Integrace do systému EMOS GoSmart

Vytvořte si vlastní inteligentní domácnost s chytrými zařízeními EMOS GoSmart a dalšími kompatibilními s platformou TUYA. Propojujte jednotlivá zařízení, nastavujte automatizace jejich činností a ovládejte je vzdáleně pomocí plně lokalizované a intuitivní mobilní aplikace.

Nechte svou domácnost, aby se starala sama o sebe a dopřejte si tak více času pro své blízké a zájmy.

Obsah balení a párování s aplikací EMOS GoSmart

Parametry

Parametry

Značka EMOS
Objednací číslo P56201
Produktové číslo 2101900000
EAN 8592920117767
typ ovládání programovatelný elektronický pokojový termostat, možnost ovládaní přes mobil (iOS, Android)
typ termostatu drátový
druh regulace vytápěcí a chladící systém
nastavení teploty 5 °C až 35 °C, po 0,5 °C
typ nastavení teploty 6 teplotních změn denně
nastavitelný rozptyl teploty 0,2 °C až 2 °C (rozlišení 0,1 °C)
měření teploty 0 °C až 40 °C, rozlišení 0,1 °C
délka kapilárového čidla neuvádí se
počet programů uživatelsky nastavitelná teplota (6× za den)
funkce ON/OFF ano
podsvícený displej ano
spínání napěťové 230 V AC, 50 Hz
barva bílá
dosah ve volném prostoru neuvádí se
ochrana proti zamrznutí ano
napájení přijímače neuvádí se
funkce prázdniny ano
funkce Set-back ne
napájení 230 V AC
možnost propojení s dalšími detektory neuvádí se
napájení brány neuvádí se
napájení vysílače neuvádí se
pracovní frekvence neuvádí se
součást balení neuvádí se
spínaná zátěž 6 A odporově, 2 A induktivně
kalibrace teploty ano
podporované OS Android, iOS
kompatibilita EMOS GoSmart, TUYA, LIDL, Smartlife, Otevřený systém
protokol Wi-Fi
přenosová frekvence 2,4 GHz WIFI (IEEE802.11b/g/n)
ovládání hlasovými asistenty ano (Amazon Alexa, Google Assistant)
notifikace do mobilní aplikace ano
jazyky aplikace EN, CZ, SK, PL, DE, HU, SI, FR, + 60 dalších jazyků
rozměr přijímače neuvádí se
rozměr vysílače neuvádí se
rozměr 138 × 88 × 33 mm
rozměr brány neuvádí se
prodejní obal 1 ks, krabička
Hodnocení produktu

Hodnocení produktu (100%)
8 hodnocení

 • 100%
  Michal Vrba
  Objednáno 22. 2. 2024
  Vše funguje naprosto v pořádku a naprosto doporučuji a chválím hlavně tech. podporu která dokonale vše vysvětlila a poradila jak zapojit (nahradit za stávající termostat)
 • 100%
  Petr K.
  Objednáno 9. 12. 2023
  Termostat jsem včera připojil a funguje, jak má. V telefonu jsem si ho přidal do aplikace Smart Life, protože ji využívám i pro jiná zařízení. Nastavení a ovládání je jednoduché, intuitivní, vše jsem nastavil v aplikaci. Nemám, co bych vytkl. Za mě velká spokojenost.
 • 60%
  Michal
  Objednáno 25. 11. 2023
  Po dlouhém počátečním boji, se mi podařilo přidat termostat do Tuya aplikace. Na rozdíl od jiných chytrých zařízení je potřeba termostat přidat skrze AP mód (ne EZ mód, jak navádí návod). Od chytrého termostatu bych čekal více chytrých funkcí a možnosti, jak termostat nastavit (např. graf teploty, historie spínaní, maximální doba sepnutí, možnosti nějakého oznámení - sepnutí, příliš nízká teplota...). Každopádně funkci termostatu plní dobře, z aplikace je možno nastavit vše podstatné. Z hlediska provedení mě zarazilo hlasité pískaní, které nejspíše vychází z kondenzátoru, což je poměrně nepříjemné mít v místnosti, ve které se pracuje a spí. Minusy: Nemá žádné přidané funkce oproti "nechytrým" termostatům; Nelze jednoduše připojit do aplikace; Poměrně hlasitě píská Plusy: Jednoduché ovládání z aplikace a možnost nastavit si termostat na dálku
 • 100%
  Honza
  Objednáno 20. 11. 2023
  ok
 • 100%
  Snowmaker76
  Objednáno 29. 10. 2023
  Krasny design, podsviceni velmi prijemne. Ovladani pres appku pohodlne. Jen jedna vytka. Podle prilozeneho navodu to do appky nedostanete. Navadi to uplne spatne. Ztratil jsem tim 45 minut nez jsen nanto prisel. Jinak pak uz to slo raz na raz a parada. Vse jede jak ma. Za me doporucuji zakaznikum a vyrobci doporucuji vypracovat upraveny návod.
 • 100%
  Jan
  Objednáno 24. 9. 2023
  Vše ok
 • 100%
  MIlan
  Objednáno 18. 9. 2023
 • 100%
  Zdenek V.
  Objednáno 22. 1. 2023
  Pracuje jak má, pěkné podsvícení.
Uvedené recenze jsou nezávislým názorem našich zákazníků, kteří si toto zboží prokazatelně zakoupili. Více zde.
Dokumenty ke stažení

Dokumenty ke stažení

Dokumenty a soubory ke stažení
FAQ – časté dotazy

FAQ – časté dotazy

Přes aplikaci lze termostat současně ovládat max. 1 uživatelem. Pokud chce termostat ovládat další uživatel, musí se předchozí odhlásit z aplikace.

Termostat má vnitřní paměť. Po výpadku proudu ale chvíli (2-3 minutky) trvá, než si načte všechna data, takže se to může jevit, že se vynuloval, ale není tomu tak, je potřeba vyčkat.

Termostat, kde by bylo přes řídící jednotku možné ovládat více přijímačů (až 6) je sada P5611OT.2R. Díky funkci self-learning má termostat schopnost vygenerovat vlastní párovací kód, který si každý jednotlivý přijímač poté uloží do paměti.

U modelů P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Ostatní mají hysterezi pevně nastavenou. 

Je to možné u programovatelných termostatů, které umožňují více teplotních změn. U každého dne si lze zvolit teplotu, kterou potřebujete, i čas pro až 6 teplotních změn dle modelu vašeho termostatu. Je možné nastavovat režimy (úpravy času i teploty) po jednotlivých dnech, nebo ve schématu pondělí až pátek a zvlášť sobota až neděle, nebo na celotýdenním plánu pondělí až neděle.

U všech termostatů vyjma těch, které podporují funkci Opentherm, je komunikace jednosměrná. Komunikace probíhá rádiově (u OpenTherm i v případě síťového protokolu WiFi), takže zdivo snižuje celkový dosah.

U 95% kotlů se používá následující beznapěťové připojení. Pokud má kotel beznapěťové spínání, termostat ho musí mít taky.

OpenTherm je název pro formu obousměrné komunikace mezi modulem kotlem a termostatem. Termostat získává potřebné informace, které následně zpracovává a předává zpět do kotle, který řídí teplotu vody na nejefektivnější úrovní. Díky posbíraným informacím z OpenTherm termostatu dochází k modulaci výkonu kotle, který plynule přidává a ubírá na výkonu dle požadovaných a naměřených hodnot. Výhodou je regulace výkonu kotle nejen teplotou v místnosti, ale i teplotou vody v systému a dalšími proměnnými. Naproti tomu klasický ON/OFF termostat spíná kotel na 100% výkonu nebo 0% výkonu. OpenTherm tak zvyšuje efektivitu topného systému, snižuje náklady (účty za energii) a zvyšuje životnost kotle.

OpenTherm termostat umí regulovat jakýkoliv OpenTherm kotel. Pokud Váš kotel nepodporuje OpenTherm nebo jej nechcete využívat, zapojíte termostat bez těchto kontaktů a jeho funkčnost bude jako u termostatu bez Opentherm. Lze tak použít termostaty s Opentherm komunikací jen se zapojením on/off bez Opentherm regulace.

Ano, vysílací jednotka, která je připevněna ke kotli, se musí vyměnit také. Jednotka původního zařízení s novou mají odlišné komunikační protokoly nebo nejsou spárované.

Ano, termostaty s přednastaveným komfortním a úsporným režimem umožňují kromě pevně nadefinovaných programů, které nelze měnit, také několik pozic pro nastavení uživatelského režimu. Postup naleznete v návodu u konkrétního modelu, např. u termostatu P5611OT.

Termostat nepotřebuje samostatné jištění. Jištěný musí být kotel.

Spínat od 0 °C umí kapilárové termostaty. Ostatní mají protizámrazový systém od 5 °C respektive 7 °C dle modelu.

Pokud používáte více termostatů, váš starý je používán třeba jako teploměr a nový je umístěn na kotli, tak ovlivňovat se nebudou. Jednak díky párování a taky díky různým komunikačním protokolům.

Bohužel tento typ produktu nevedeme v našem prodejním sortimentu.

Ano, pamatují. Párují se automaticky do 5 minut. Po výpadku a následném obnovení elektrické energie se všechny termostaty z naší nabídky spárují samy.

Hláška může znamenat následující:

a. Naměřená teplota je mimo rozsah (0 °C až 40 °C)
b. Teplotní čidlo je poškozené
Zkuste vyměnit baterie, pouze alkalické s napětím 1,5V. Pokud nedojde k nápravě, prosím reklamujte. 

Mělo by pomoci termostat odpojit od kotle a znovu zapojit. Pokud by se tato chyba vyskytovala častěji, doporučujeme zboží odeslat k diagnostice na reklamaci. 

Pokud má radiátor, ze kterého třeba i vede běžná vidlice do zásuvky, připojení na termostat, tak ano (připojuje se na svorky NO/COM). U přímotopů taková možnost není.

Drátové termostaty všechny udělají zvuk při sepnutí. Bezdrátové taky, ale přijímací jednotka je u kotle zpravidla vzdálenějšího od obytné části, takže cvaknutí není v jiných místnostech slyšitelné.

Dosah ve volném prostoru se pohybuje v rozmezí 60-100m, množství zdiva snižuje dosah radiového signálu. Vybírejte dle parametru "Dosah ve volném prostoru". Dosah bezdrátového termostatu nelze zvýšit.

Spínání ohřevu a časovat automatické nastavování ohřevu teploty vody na základě tarifu neumí žádný z termostatů. Dal by se zřejmě využít nějaký z programovatelných termostatů, kde si v době vysokého tarifu nastavíte vytápění na nižší teplotu.

Pro většinu kotlů je rozhodující odporová zátěž. Odporová zátěž je taková, u které nedochází k fázovému posunu mezi proudem a napětím, typicky odporové tepelné spotřebiče. Indukční zátěž je taková, u které dochází k fázovému posunu mezi proudem a napětím, kde se zpožďuje proud za napětím. Indukční zátěží jsou např. elektromotory, transformátory apod. Každý termostat má uvedené maximální hodnoty spínané zátěže (odporově / induktivně), záleží, co zákazník chce termostatem spínat a hodnotách spínaného zařízení. Příklad: pokud má kotel spínání 7A odporově, nemohu použít termostat, který má max zátěž 6A.