Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup
Úvod Termostaty a detektory Termostaty Příložný manuální kapilárový termostat P5684

Příložný manuální kapilárový termostat P5684

Objednací číslo: P5684
9x
zobrazit hodnocení
4.5
9
Doprava zdarma
pro všechny druhy přepravy
Skladem
22. 4. 2024 u Vás
759
Rád vám poradím
Popis

Popis produktu

Příložný termostat s prodlouženým čidlem pro povrchovou montáž. Snímá teplotu vody v zásobnících teplé užitkové vody a nebo v topných systémech. Umožňuje regulaci teploty, hlídání teplotních omezení a funkci poklesu teploty.

Výhody produktu

Možnost nastavení hystereze.
Digitální podsvícený displej.
Bezšroubový terminál.

Parametry

Parametry

Značka EMOS
Objednací číslo P5684
Produktové číslo 2101108000
EAN 8592920088333
typ ovládání manuální termostat
typ termostatu drátový s kapilárovým čidlem
druh regulace vytápěcí a chladící systém
nastavení teploty 5 °C až 90 °C, po 0,1 °C
typ nastavení teploty manuálně
nastavitelný rozptyl teploty 0,1 °C až 15 °C, po 0,1 °C
měření teploty 5 °C až 90 °C, rozlišení 0,1 °C
délka kapilárového čidla 0,9 m, Ø 6 mm
počet programů neuvádí se
funkce ON/OFF ano
podsvícený displej ano
spínání napěťové 230 V AC, 50 Hz
barva bílá
dosah ve volném prostoru neuvádí se
ochrana proti zamrznutí ne
napájení přijímače neuvádí se
funkce prázdniny ne
funkce Set-back neuvádí se
napájení 230 V AC
možnost propojení s dalšími detektory neuvádí se
napájení brány neuvádí se
napájení vysílače neuvádí se
pracovní frekvence neuvádí se
součást balení neuvádí se
spínaná zátěž 5 A odporově, 1,5 A induktivně
kalibrace teploty ne
protokol
rozměr brány neuvádí se
rozměr přijímače neuvádí se
rozměr vysílače neuvádí se
rozměr 36 × 45 × 138 mm
prodejní obal 1 ks, krabička
Hodnocení produktu

Hodnocení produktu (90%)
9 hodnocení

 • 100%
  Luba
  Objednáno 5. 2. 2024
  mám už druhy termostat a maximální spokojenost. Můžu jen doporučit
 • 100%
  Stanislav Kahovec
  Objednáno 14. 12. 2023
  Velice spokojen. Vše funguje bezvadně. 👍
 • 60%
  OV
  Objednáno 11. 11. 2023
  Zboží jsem zatím neobdržel
 • 100%
  Radim
  Objednáno 14. 10. 2023
  Mám ho ke krbovým kamnům s výměníkem. kde můžu dát čidlo přímo k výstupu, na rozdíl od předchozího příložného termostatu. A jelikož je digitální, je snazší najít optimální podmínky pro spínání čerpadla.
 • 100%
  Michal
  Objednáno 1. 10. 2023
  Funguje výborně, ale ocenil bych variantu se šroubovací svorkovnicí a možností spínat nezávisle napájený okruh (3 vodiče pro napájení termostatu + 2 vodiče jako vstup a výstup řízeného okruhu). Umožnilo by to nechat termostat zapnutý (zobrazuje teplotu, stav), ale řízený okruh (čerpadlo) ovládat ještě další logikou před nebo za termostatem.
 • 100%
  Anonym
  Objednáno 15. 9. 2023
  Spokojenost. Splňuje co má
 • 100%
  Pavel
  Objednáno 21. 3. 2023
  Mám ho na spínání teplovodního čerpadla u kotle na uhlí a funguje výborně. Snadné nastavení. Líbí se mi možnost nastavení hystereze.
 • 50%
  Jan
  Objednáno 25. 2. 2023
  Termostat funguje mnohem lépe, než klasický příložní, za který jsem ho měnil. Řízení je díky čidlu a hlavně možnosti ho umístit jinam přesnější. Ovládání celkem logické. Co mi však vadí (a proto jen 2,5 hvězdičky) je připojovací terminál, který má obrovský problém pojmout kabel o průřezu 1,5mm2. Připojení byl docela boj. Spíš je určen pro kabely s menším průřezem, což se v manuálu nezmiňuje a hlavně 1,5 je standard, i pokud chci spínat menší proudy. Pokud by byl na klasické šroubky, byl by podstatně lepší.
 • 100%
  Pavel Mach
  Objednáno 15. 2. 2022
  Termostat jsem si koupil na přepínaní kotle na pevná paliva a elektrokotlem. Děla přesně to co jsem chtěl. Jde vypnout,zobrazuje teplotu, jde nastavit hysteréze dle návodu. Dále má čidlo což ho řadí mezi špičkové výrobky v této kategorii.
Uvedené recenze jsou nezávislým názorem našich zákazníků, kteří si toto zboží prokazatelně zakoupili. Více zde.
Dokumenty ke stažení

Dokumenty ke stažení

Dokumenty a soubory ke stažení
FAQ – časté dotazy

FAQ – časté dotazy

Spojka oddělit nelze. Je namontována napevno.  Napájení od spínacího kontaktu (NO - COM) nejde vypnout tímto způsobem.

Přístroj zobrazuje naměřenou teplotu.

Termostat, kde by bylo přes řídící jednotku možné ovládat více přijímačů (až 6) je sada P5611OT.2R. Díky funkci self-learning má termostat schopnost vygenerovat vlastní párovací kód, který si každý jednotlivý přijímač poté uloží do paměti.

U modelů P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Ostatní mají hysterezi pevně nastavenou. 

Je to možné u programovatelných termostatů, které umožňují více teplotních změn. U každého dne si lze zvolit teplotu, kterou potřebujete, i čas pro až 6 teplotních změn dle modelu vašeho termostatu. Je možné nastavovat režimy (úpravy času i teploty) po jednotlivých dnech, nebo ve schématu pondělí až pátek a zvlášť sobota až neděle, nebo na celotýdenním plánu pondělí až neděle.

U všech termostatů vyjma těch, které podporují funkci Opentherm, je komunikace jednosměrná. Komunikace probíhá rádiově (u OpenTherm i v případě síťového protokolu WiFi), takže zdivo snižuje celkový dosah.

U 95% kotlů se používá následující beznapěťové připojení. Pokud má kotel beznapěťové spínání, termostat ho musí mít taky.

OpenTherm je název pro formu obousměrné komunikace mezi modulem kotlem a termostatem. Termostat získává potřebné informace, které následně zpracovává a předává zpět do kotle, který řídí teplotu vody na nejefektivnější úrovní. Díky posbíraným informacím z OpenTherm termostatu dochází k modulaci výkonu kotle, který plynule přidává a ubírá na výkonu dle požadovaných a naměřených hodnot. Výhodou je regulace výkonu kotle nejen teplotou v místnosti, ale i teplotou vody v systému a dalšími proměnnými. Naproti tomu klasický ON/OFF termostat spíná kotel na 100% výkonu nebo 0% výkonu. OpenTherm tak zvyšuje efektivitu topného systému, snižuje náklady (účty za energii) a zvyšuje životnost kotle.

OpenTherm termostat umí regulovat jakýkoliv OpenTherm kotel. Pokud Váš kotel nepodporuje OpenTherm nebo jej nechcete využívat, zapojíte termostat bez těchto kontaktů a jeho funkčnost bude jako u termostatu bez Opentherm. Lze tak použít termostaty s Opentherm komunikací jen se zapojením on/off bez Opentherm regulace.

Ano, vysílací jednotka, která je připevněna ke kotli, se musí vyměnit také. Jednotka původního zařízení s novou mají odlišné komunikační protokoly nebo nejsou spárované.

Ano, termostaty s přednastaveným komfortním a úsporným režimem umožňují kromě pevně nadefinovaných programů, které nelze měnit, také několik pozic pro nastavení uživatelského režimu. Postup naleznete v návodu u konkrétního modelu, např. u termostatu P5611OT.

Termostat nepotřebuje samostatné jištění. Jištěný musí být kotel.

Spínat od 0 °C umí kapilárové termostaty. Ostatní mají protizámrazový systém od 5 °C respektive 7 °C dle modelu.

Pokud používáte více termostatů, váš starý je používán třeba jako teploměr a nový je umístěn na kotli, tak ovlivňovat se nebudou. Jednak díky párování a taky díky různým komunikačním protokolům.

Bohužel tento typ produktu nevedeme v našem prodejním sortimentu.

Ano, pamatují. Párují se automaticky do 5 minut. Po výpadku a následném obnovení elektrické energie se všechny termostaty z naší nabídky spárují samy.

Hláška může znamenat následující:

a. Naměřená teplota je mimo rozsah (0 °C až 40 °C)
b. Teplotní čidlo je poškozené
Zkuste vyměnit baterie, pouze alkalické s napětím 1,5V. Pokud nedojde k nápravě, prosím reklamujte. 

Mělo by pomoci termostat odpojit od kotle a znovu zapojit. Pokud by se tato chyba vyskytovala častěji, doporučujeme zboží odeslat k diagnostice na reklamaci. 

Pokud má radiátor, ze kterého třeba i vede běžná vidlice do zásuvky, připojení na termostat, tak ano (připojuje se na svorky NO/COM). U přímotopů taková možnost není.

Drátové termostaty všechny udělají zvuk při sepnutí. Bezdrátové taky, ale přijímací jednotka je u kotle zpravidla vzdálenějšího od obytné části, takže cvaknutí není v jiných místnostech slyšitelné.

Dosah ve volném prostoru se pohybuje v rozmezí 60-100m, množství zdiva snižuje dosah radiového signálu. Vybírejte dle parametru "Dosah ve volném prostoru". Dosah bezdrátového termostatu nelze zvýšit.

Spínání ohřevu a časovat automatické nastavování ohřevu teploty vody na základě tarifu neumí žádný z termostatů. Dal by se zřejmě využít nějaký z programovatelných termostatů, kde si v době vysokého tarifu nastavíte vytápění na nižší teplotu.

Pro většinu kotlů je rozhodující odporová zátěž. Odporová zátěž je taková, u které nedochází k fázovému posunu mezi proudem a napětím, typicky odporové tepelné spotřebiče. Indukční zátěž je taková, u které dochází k fázovému posunu mezi proudem a napětím, kde se zpožďuje proud za napětím. Indukční zátěží jsou např. elektromotory, transformátory apod. Každý termostat má uvedené maximální hodnoty spínané zátěže (odporově / induktivně), záleží, co zákazník chce termostatem spínat a hodnotách spínaného zařízení. Příklad: pokud má kotel spínání 7A odporově, nemohu použít termostat, který má max zátěž 6A.