Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup
Úvod LED osvětlení LED světla LED svítidlo IRVI 30 x 60 cm, 24 W, teplá-studená bílá, stmívatelné s ovladačem

LED svítidlo IRVI 30 x 60 cm, 24 W, teplá-studená bílá, stmívatelné s ovladačem

Objednací číslo: ZM5182
5x
zobrazit hodnocení
5
5
Doprava zdarma
pro všechny druhy přepravy
Vyberte variantu
barva světla
příkon
Skladem
24. 7. 2024 u Vás
2 999
Rád vám poradím
Popis

Výhody produktu

Pomocí ovladače lze svítidlo stmívat a měnit teplotu barev a to v rozsahu 2 700 až 6 500 K.
Vysoký index podání barev CRI>95 zajišťuje věrné podání barev.
Bezrámečkový design.

Rozšířený popis

LED přisazené svítidlo EXCLUSIVE

Řada LED svítidel EXCLUSIVE nabízí kromě špičkového světelného toku a elegantního designu zejména vysoký komfort ovládání díky v balení dodávanému dálkovému ovladači. Ten umožňuje kromě plynulého stmívání a nastavení barvy světla i ovládání skupiny svítidel, vytváření světelných scén apod. V řadě EXCLUSIVE můžete vybírat z modelů různých rozměrů ve tvaru čtverce nebo obdélníku. K dispozici jsou modely s elegantním rámečkem okolo difuzoru i bezrámečkové. Vysokou kvalitu řady světel EXCLUSIVE s hliníkovým tělem a mléčným difuzorem dokládá i poskytovaná tříletá záruka.

Atmosféra na míru

LED svítidla EXCLUSIVE umožňují díky funkci plynulého stmívání v kombinaci s možností nastavení barvy světla vytvořit nepřeberné množství variant osvětlení pro optimální světelnou pohodu ve vašem interiéru. Teplotu barvy světla je možné nastavovat od teplé bílé (2 700 K) vhodné k relaxaci, přes neutrální bílou určenou ke čtení až po studenou bílou (6 000 K), která je vhodná k práci. Čtyři nejoblíbenější světelné režimy jsou dopředu přednastaveny na dodávaném dálkovém ovladači, libovolné jiné si můžete následně sami nastavit.

Ovládání skupiny svítidel s komfortním ovladačem

Díky komfortnímu ovladači je změna režimu svícení nebo úplné vypnutí svítidla řady EXCLUSIVE dílem okamžiku. Již nikdy nemusíte odcházet od svého oblíbeného filmu, abyste si změnili osvětlení a navodili atmosféru jako v kinosále. Stačí jedno zmáčknutí tlačítka. Dodávaný ovladač pracuje na frekvenci 2,4 GHz, která zabezpečí ničím nerušený příjem signálu na straně svítidla. Pro změnu režimu osvětlení není nutné, na rozdíl od jiných technologií, ovladačem směřovat na svítidlo.

Máte instalováno více svítidel z řady EXCLUSIVE? Pak je možné ovládat všechna svítidla jako jeden celek nebo si s pomocí ovladače definovat menší skupiny svítidel, každé s jinými parametry světla. Chcete nechat část svítidel zcela zhasnutých, část rozsvícených a každé navíc svítit jinou barvou světla? Pro svítidla z řady EXCLUSIVE není ani toto žádný problém.

Jednoduchá instalace za pár minut

Svítidla řady EXCLUSIVE je možné instalovat na strop nebo i stěnu místnosti. Součástí balení jsou vždy všechny potřebné doplňky pro obě možnosti umístění.

Instalace probíhá ve třech jednoduchých krocích a podle přiloženého návodu ji zvládne i méně zručný uživatel.

Barvy jako živé

Vybrané modely svítidel EXCLUSIVE jsou dodávány v provedení se zvýšeným indexem podání barev a to CRI>95. Čím vyšší je hodnota CRI, tím živější je podání barev a předměty vypadají pod takovým světlem přirozeněji. Většina LED svítidel a světelných zdrojů nabízí hodnotu CRI vyšší jak 80, skutečně vysoce kvalitní pak dosahují hodnot 95 a vyšších. Modely s vyšším CRI jsou jasnou volbou zejména pro ty, kteří je chtějí použít pro osvětlení firemních prostor s vysokým nárokem na kvalitní reprodukci barev (textil, polygrafie, vybavení interiérů, potraviny, video produkce a foto studia, automobilový průmysl, reklamní plochy, informační systémy) apod.

Parametry

Parametry

Značka EMOS
Objednací číslo ZM5182
Produktové číslo 1544102401
EAN 8592920090527
umístění stropní
typ svítidla klasické svítidlo
způsob montáže přisazené
tvar obdelník
barva světla teplá bílá–studená bílá
příkon 24 W
krytí IP20
dálkový ovladač ano
pohybový senzor ne
možnost stmívání ano
rozměr 295 × 595 × 61 mm
barva těla bílá
světelný tok 190–1 900 lm
náhrada za žárovku neuvádí se
teplota chromatičnosti 2 700–6 000 K
řada IRVI
napětí 220–240 V
úhel vyzařování 115°
montážní otvor neuvádí se
zdroj světla LED
UGR< 22
materiál těla hliník
životnost 30 000 hodin
dosah senzoru nemá senzor
index podání barev (CRI) Ra > 95
materiál difuzoru plast (PC)
výstupní proud ze zdroje neuvádí se
kategorie EXCLUSIVE
flicker-free ano
frekvence 50/60 Hz
materiál LGP PS
proud 110 mA
světelná účinnost 80 lm/W
typ difuzoru mléčný
účiník > 0,9
do koupelny ne
do kuchyně ano
do obýváku, ložnice a dětského pokoje ano
do chodby a na schodiště ne
do dílny a garáže ne
na zahradu a balkon ne
do kanceláře ano
záruční doba 3 roky
prodejní obal 1 ks, krabice
Hodnocení produktu

Hodnocení produktu (100%)
5 hodnocení

 • 100%
  Jarda
  Objednáno 2. 11. 2023
  Světlo splňuje všechny požadavky které jsem chtěl. Doporučuji.
 • 100%
  Čtvrtečka
  Objednáno 31. 8. 2023
  Velice rychlé doručení zboží. Funguje bezvadně.
 • 100%
  Štěpán
  Objednáno 30. 8. 2023
 • 100%
  Anonym
  Objednáno 29. 8. 2023
 • 100%
  Lukáš
  Objednáno 26. 11. 2021
Uvedené recenze jsou nezávislým názorem našich zákazníků, kteří si toto zboží prokazatelně zakoupili. Více zde.
Dokumenty ke stažení

Dokumenty ke stažení

Dokumenty a soubory ke stažení
FAQ – časté dotazy

FAQ – časté dotazy

Tato světa si pamatují poslední nastavený mód i po odpojení od sítě. Funkce paměti je stejná u celé této modelové řady svítidel.

Funguje to obdobně, jako u televizoru, tedy dálkový ovladač je nutné nasměrovat přímo na zařízení. Pokud máte více světel jednoho typu v různých místnostech nebo jedné místnosti, tak jedním dálkovým ovladačem ovlivňujete to světlo, na které namíříte.

Obecně všechny, které mají dálkový ovladač.
Obecně všechny, které mají dálkový ovladač.
LED panely je třeba instalovat na strop a nastavit senzor dle citlivosti na okolní osvětlení, dobu sepnutí, která Vám bude vyhovovat a dle dosahu senzoru ( detekční rozsah je stanoven pro osoby vysoké 1,6-1,7m pohybující se rychlostí 1-1,5m/s)

Ano, můžete. Na dřevěný povrch se nesmí instalovat pouze ty, u kterých je to uvedeno. 

Zapojují se na:

N – modrá – střední vodič (neutral)...nulák
L – hnědá – pracovní vodič (live)... fáze 

K přepnutí intenzity osvětlení dochází po bezprostředním cvaknutím vypínače v řádku sekund. 

Občas se může stát, že svítidlo takto nereaguje a intenzitu bude měnit cvakáním vypínače bez ohledu na délku intervalu mezi kliky: 

Tohle se velice často děje, pokud není elektroinstalace udělána správně podle norem. Příčin může být více, ale často jde o to, že se v síti indukuje zbytkové napětí a některé tyto svítidla s tím můžou mít problém. Řešením je často, přidělat jednu součástku před svítidla: odrušovací kondenzátor, který by měl produktu pomoci odstínit zbytkové napětí. 

Jedná se o polypropylenový kondenzátor: JFW-100N/310-P10

Vždy uvádíme světelný tok, který jde ze svítidla.

Je potřeba v posledním nastaveném módu nechat svítidlo chvilku svítit, aby si ho uložilo a pak následně po vypnutí vypínačem na zdi si bude poslední mód pamatovat. 

Na dřevěný podklad je instalace možná. 

LED pásky vyměnit nelze. 

Toto ani nedoporučujeme, protože neodborný zásah by mohl způsobit nefunkčnost. 

Jedná se o dvě rozdílné technologie:

Panely technologie backlit (LEXXO) mají nižší výrobní náklady (jejich konstrukce je jednodušší) a je snazší dosáhnout vyšší světelné účinnosti. Na druhou stranu jsou vyšší (30 mm vs 10 mm) a mají o něco horší rovnoměrnost vyzařovaného světelného výstupu.

Panely technologie edgelit (PROXO) mají vyšší výrobní náklady (není to pouze o použitých materiálech ale celkově o výrobním procesu) a jejich světelná účinnost se řídí materiálem použitým k výrobě světlovodné desky, což je část svítidla, která prakticky zajišťuje rozvod světelného toku vyzařovaného samotnými LED čipy. Díky jejich konstrukci potom mohou být nižší a mají lepší rovnoměrnost vyzařovaného světelného výstupu.

Tloušťka svítidel a možnost použití jednotlivých typů panelů potom může být pro zákazníka důležitým parametrem, kdy tenčí panely je možné zabudovat např. za pomoci pružinek do sádrokartonu případě zavěsit za pomoci ocelových lanek. Stejně tak je možné použít rámeček pro přisazenou montáž, který má pouze 45 mm oproti 70 mm potřebných pro backlit panely.

Pokud se jedná o montáž do klasických rastrových stropů, kde tloušťka nehraje roli, určitě doporučujeme použití panelů LEXXO právě kvůli zmíněným pozitivům – nižší cena, vyšší účinnost a z toho vycházející nižší spotřeba elektrické energie.

Takovou instalaci nedoporučuji. Tyto světla v prodejním sortimentu nemáme. 

Pro tento vztah platí přímá úměra. 

Příklad: 150W = 20.000 lumenů

100W = cca 13.000 lumenů