Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu 100 Kč na první nákup

Přepěťové ochrany

Nejprodávanější produkty

Další nejprodávanější
Těžký výběr? Hodně produktů?
Zaškrtněte si ve filtrech, co je pro vás důležité
Předchozí 1

Přepěťové ochrany • Doprava vždy zdarma

Přepěťová ochrana slouží k ochraně vašich elektrických spotřebičů např. TV, satelitních přijímačů, DVD, notebooky atd. před případným přepětím, které může vzniknout atmosférickými vlivy nebo např. polovodičovými prvky. V našem sortimentu jsou přepěťové ochrany až se 7 zásuvkami a samozřejmostí jsou kabely s přepěťovou ochranou.

Přepěťová ochrana master – slave má navíc funkci odpojení spotřebičů od napájecí sítě po vypnutí řídícího spotřebiče, což vede k úsporám elektrické energie. Přepěťová ochrana automaticky vypne spotřebiče v zásuvce v závislosti na výši napětí v zásuvce. V případě, že dojde k přepětí, přepěťová ochrana to zaznamená a okamžitě zařízení odpojí z obvodu. Tímto tak nedojde ke zničení připojeného zařízení.

Přepěťová ochrana master – slave má jednu zásuvku označenou jako master a zbývající zásuvky jsou označeny jako slave. Zařízení, které je připojeno do zásuvky master určuje chod (stav) dalších zásuvek. Znamená to tedy, že pokud je např. v zásuvce master zapojen PC a v zásuvkách slave jsou reproduktory, tiskárna a monitor, tak při vypnutí PC se automaticky vypnou také další zařízení zapojené v zásuvkách slave. Přepěťová ochrana master – slave slouží také k úspoře elektrické energie, protože i zařízení v režimu "Stand by" elektřinu stále spotřebovávají. Pokud se tedy např. PC přepne do režimu "Stand by", pak se PC a další zařízení připojené do zásuvky SLAVE chovají jako vypnuté – mají nulový odběr elektrické energie.

Potřebujete poradit s výběrem přepěťové ochrany? Nahlédněte do našeho stručného rádce – Jak vybrat přepěťovou ochranu.